Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bugó hang menetközben, mi...

Bugó hang menetközben, mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Adott egy 2000-es 1.4 seat, előről 40km/h-tól erős búgó hang jön, sebesség növelésével a hang is nő. A váltó, és féltengelyek nem rég voltak felújítva, a kerékcsapágyak szintén cserélve lettek. Fel emeltem az egyik oldalt az autót, hogy pörögjön az egyik kerék, ezt meg csináltam mindd a két oldalt, és a hang ugyan úgy meg van, oldaltól függetlenül. Nem ér bele semmi sehol, szóval nem értem, mi lehet a hang, félek tőle hogy a váltó az. Valakinek esetleg valami tipp?
2023. júl. 20. 01:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az ugrott be, de még nem vagyok szakember.
2023. júl. 20. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Próbáld más gumikkal, azok nagyon tudnak búgni, ha nem jó.
2023. júl. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 krwkco ***** válasza:
100%

"Fel emeltem az egyik oldalt az autót, hogy pörögjön az egyik kerék, ezt meg csináltam mind a két oldalt, és a hang ugyan úgy meg van, oldaltól függetlenül."

Ennek alapján úgy tűnik, hogy a differenciálmű búg. Visszavinném az autót ahhoz, aki a váltót felújította vagy beszerelte.

Ha közvetlenül a javítás után nem búgott, most meg igen, akkor szóba jöhet az is, hogy a váltóból kiszivárgott az olaj.

Ha a javítás után rögtön adta a nem túl erős hangot, akkor a szerelő lehet, hogy azt fogja mondani, hogy össze kell kopniuk az alkatrészeknek. Ami vagy igaz, vagy nem.

2023. júl. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az jó kiindulópont pont lenne ha valóban tudnank, hogy a szerelés előtt is búgott-e.
2023. júl. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én inkább difire gyanakszom, de váltó is könnyen lehet. Találgatni felesleges, írták már előttem a lehetséges okokat. Én azt javaslom vidd vissza oda ahol javították és majd elmondják mi a teendő.
2023. júl. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!