Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Adott egy Ford Focus MK2.5...

Adott egy Ford Focus MK2.5 2008-as TDCI autó. Megáll menetközben. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Hidegen megy az autó szépen, de amikor bemelegszik, akkor megáll menetközben. Nem indul. De ha 30 perc múlva újra rá indítok, akkor indul. Mi lehet a baj!


Gépre rádugva hibát nem ír.



2023. júl. 21. 15:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem az 1.6TdCi akkor csinálta ezt amikor víz volt az üzemanyag szűrőbe.
2023. júl. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Ez is 1.6-os, azt elfelejtettem hozzáírni.


És annak takarítása/cseréje megoldotta?


Körülbelül akkor állt le mindig szinte mikor üzem meleg volt az autó?

Hibakód neked sem volt?


Mert ha igen, akkor valószínűleg ez a hiba lesz nekem is.

Előre is köszi.

2023. júl. 21. 17:10
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen csere megoldotta. Kereskedésből vettük ahol sokat állt és a paraffin kicsapódott a szűrőben. Ha jól emlékszem nyivágolt és úgy állt le, de konkrét hibakódot nem dobott.


Eléggé nyűgösek a szűrőre sajnos, tudom relative drága, de azért én 20.000km-enként kidobáltam belőle.

2023. júl. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nálam sajnos nyivákolás sem volt. Egyszerűen fogta magát menet közben, és ahogy lassítottam ő úgy gondolta, hogy megszeretnék állni nézelődni fél-fél órára.

Sajnos ennek a tanksapkája a pisztolyra nyílik, gondolom nem zár rendesen és nagy esőbe, vagy autómosáskor könnyen be is ázhat.


Megpróbálom a szűrőt. Most hétvégén sajnos nem, mert ilyenkor nem szállítanak, de utána igen.


Van egy szerelő ismerősöm, holnap rádobjuk az ő gépére is biztonság esetén. Hátha az többet mutat, mint az én 20E forintos diagnosztikám.


Nehéz cserélni a tankon belüli szűrőt?


Köszönöm az eddigi segítséget!

2023. júl. 21. 23:01
 5/5 A kérdező kommentje:
Igaz, már nem most oldódott meg, de Common-rail nyomásszabályozó okozta a problémát.
2023. szept. 10. 00:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!