Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyhogy mégis megkapta a...

Hogyhogy mégis megkapta a műszakit a kocsi?

Figyelt kérdés

Részecskeszűrős dízel a kocsim. Pár hónapja észre vettem hogy a kipufogó vége belülről enyhén kormos. Letisztítottam, majd pár nap és 2-300 km után ismét olyan lett. De amúgy nem látszik semmi füst a kipufogóból illetve szaga sincs a kipufogógáznak. Gondoltam magamban hogy na átégett a DPF és cserélhetem mert műszakin így nem fog átmenni. De múlt héten mégis megkapta a műszakit. Pedig nem "okosított" műszaki.

Akkor ezek szerint ennyi koromképződés normális?



2023. júl. 25. 08:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
5 éves Euro6-os autóm van, 50e km-rel, új kora óta nálam. Kötve hiszem, hogy bármi is átégett volna és bizony kormos a kipufogó belseje. Füstölés, látható kormolás, semmilyen utólagos mókolás nincs. Tavaly az első műszaki vizsgán a helyi közlekedési felügyeletnél csont nélkül átment. Még csak nem is szóltak érte. A határérték valószínű nem zéró. Azt meg így is hozza.
2023. júl. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Olajzabáló autók is gond nélkül átmennek...
2023. júl. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Van amikor lazán veszik. Én mindig úgy viszem a kocsimat műszakiztatni, hogy lehet előtte kérni egy átvizsgálást, aminek ugyanaz a folyamata, mint a műszakinak, és ha valami gubanc van, akkor nem a teljes vizsgadijat fizetem, hanem csak a munkadijat. Viszont ha minden oké, akkor le is műszakizzák. Tudtam, hogy kopog a bal első futómű, csak azt, nem, hogy pontosan mi, így ettől a vizsgálattól vártam a választ. Erre hozta a fickó a forgalmit, hogy átment :) , én meg mentem a szerlőmhöz egy szatyor alkatrésszel, hogy tegye rendbe, mert így nem járok vele.

De volt olyan esetem is amikor pont a kipufogón volt egy lyuk. Jött a fickó, hogy van egy kis gond, de várjak egy kicsit. Akkor is átment, én meg utána az Unixba rendelni új dobot, délután már cseréltem is ki.

2023. júl. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#1 Enyém Euro 5-ös, szóval akkor még annyira sincs a határérték szerintem.

#2 Csak ha zabálja az olajat a DPF felfogja azt is. Amúgy meg nem zabálja, nem fogyaszt semmit az enyém.

2023. júl. 25. 09:32
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is kormos és mindíg átmegy.

Az semmit nem jelent, sőt aza veszélyesebb amit nem látni és teljesen elkeveredik a levegővel.

2023. júl. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sok helyen bármi átmegy.
2023. júl. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%

Nem bármi átmegy, hanem a benzin égés terméke sokall károsabb .

A korom az nem káros .

2023. júl. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az enyém úgy füstöl hogy nem állok be vele a garázsba, simán lemostam a hatuljarol a kormot majd elvittem muszakira. Átment.

Euro 5

2023. júl. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!