Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi nyikoroghat a jobb első...

Mi nyikoroghat a jobb első keréknél?

Figyelt kérdés

Felnit cseréltem ,meg volt emelve az autó , volt alatta egy bakk ami magas volt ezért magasra kellett emelnem (kb 10 centire volt a kerék a földtől) a kocsit, amikor kivettem alóla a bakkot és engedtem lefelé az emelőt, elborult alóla és az autó ugye földet ért, hatalmasat pukkant.

Azóta amikor 0-ról indulok el a jobb elejében nyikorgó hangot hallok.

A kormányt is ha mozdítom jobbra-balra enyhén hallani ezt a nyikorgást, nem olyan mint amikor a vas vassal ér össze, hanem olyan nem is tudom ropogósabb nyikorgás.

Augusztus elején megy majd szerelőhöz a kocsi, vezérlés cserére és egyuttal ennek a hiba feltárására.

Addig erdeklődnék hogy hátha van valakinek valami jó tippje.

Köszönöm a választ!

Elnézést ha értelmetlenűl fogalmaztam, de sietnem kellett.

Egy 1.9-es 4-es golfról van szó



2023. júl. 26. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Pontosabban diagnosztizalni kellene a jelenseget.

Ha allo helyzetben tekered a kormanyt akkor is hallod? Ha uresben gurulsz hallani? Ha sebessegben gurulsz hallani? Hatramenetben uresben es sebessegben hallani? Menet kozben balra es jobbra kormanyzasnal hogyan valtozik? Ha megemeled az autot es elforgatod kezzel a kereket hallani? Razos uton valtozik a hang? Ha fekezessel raterhelsz az elso tengelyre valtozik a hang?


Ami ropogni szokott az a toronycsapagy es a feltengely csuklo. Az elsot nem tartom valoszinunek, a masodik eselyesebb.


Egyebkent tavgyogyitani nem lehet. Futomu, fek, kormanymu hibat pedig nem is kellene.

2023. júl. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak ha nullarol indulok akkor hallani, és ha tekerem a kormanyt allo helyben. Rosszabb úton nem hallani, menet közben nem csak elinduláskor hallom
2023. júl. 26. 13:54
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez megerositi a feltengelycsuklo gyanumat. De csak egy tavoli sejtes, mas is lehet.
2023. júl. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 krwkco ***** válasza:
Az is lehet, hogy valami szilent már a végét járta és a leejtéstől elszakadt.
2023. júl. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszokat!
2023. júl. 26. 16:17
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálam a toronycsapágy hiba ugyan ez. Álló helyből nulláról tekerve néha roppan egyet. Máskor soha.
2023. júl. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!