Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A vásárolt autóm átíratását...

A vásárolt autóm átíratását nem tudták megcsinálni az okmányirodában, mert az ügyintéző nő belekötött abba, hogy az adásvételin nem stimmel az eladó aláírása. Amíg nem íratom át, a forgalomba sem helyezik vissza. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

1 hete vettem egy használt kocsit. Teljesen jó állapotban van, kötöttünk rá biztosítást, volt eredetvizsgán. Kellett rá műszaki is, amin simán átment. Megvan az előző tulaj forgalmija és a törzskönyve is. Mindezt vittük ma az okmányirodába, természetesen az adásvetelikkel együtt. Már csak ez a sz.ros átíratás kellett volna.



Tudni kell, hogy a kocsi hivatalból ki van vonva a forgalomból. Az okmányirodában mondta a nő, hogy az előző tulaj nem íratta át. De még nyugtatott, hogy átírás után valami forgalombahelyezési díjat is be kell fizetni (11 ezer) és gond nélkül újra forgalomba áll az autó.


Akiktől vettem, ők nem íratták át, ezért az eladó a kezembe nyomta az előző adásvételit is, akiktől ők vették, mert biztos az is kelleni fog. Igen, csak azon annak az eladónak hiányzott az aláírása. Erre most az okmányirodában hívta fel a figyelmet a nő, mi nem is figyeltük. Csak az a baj, hogy ez a csávó több 100 kilométerre lakik tőlünk, az ország végében.


A másik baj pedig az, hogy akiktől pedig mi vettük 1 hete, ők a cégük nevével adták el, rajta is van a céges bélyegző és az aláírás, azonban az okmányirodás nő szerint az az aláírás nem ahhoz a a céghez passzol. Mutatott is egy mintát (amit állítása szerint nem adhat ki a kezéből), hogy annak a konkrét cégnek az aláírásának így kéne kinéznie és nem úgy, ahogy ahogy az adásvetelin van.


Adta a bölcs tanácsot, hogy menjünk vissza, és írjunk új adásvételit.


Oké, de ha megint nem úgy írja alá az eladó, ahogy a cégéhez megfelelő lenne az aláírás? És én se tudom még csak aláhamisítani sem, mert az irodás nő nem adta ki azt az aláírás mintás papírt a kezéből, csak távolról láttam, hogy úgy kéne kinéznie az aláírás ak.


Meg ez is szánalmas, hogy most utazzak el az ország végébe, és nyomozzam ki, hol van az a valaki, akitől megvette az autót az, akitől én vettem 1 hete, merthogy annak meg nincs nincs rajta az aláírása amazon az adásvételin...



Komolyan, nem tudom, hogy sírjak vagy nevessek és elhinni is képtelen vagyok, hogy egyáltalán létezhet ilyen, hogy egy teljesen jó állapotú, friss műszakis, biztosítással rendelkező autót csak azért ne tudják átíratni, ezáltal újra forgalomba helyezték és úgy közlekedni, hogy ha a zsaru megfog, ne b@sszon még, merthogy egy ki tudja milyen embernek nincs ott az aláírása, egy másik aláírásnál pedig nem úgy kanyarognak a betűk, mint azt kéne az okmányiroda szerint!!!


Minden megvolt, kocsi kifizetve, sima műszaki vizsga, eredetvizsga, biztosítás, már csak átíratni kellett volna és vege. Erre beokádnak a végén egy ilyet, hogy nem írja át, mert az aláírás így meg úgy. Nevetséges.


Mit lehet ilyenkor tenni??? Képtelen vagyok felfogni, hogy ilyen lehet.



2023. júl. 26. 20:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
Amikor én vettem autót nemrég, külön felhívta a kereskedő a figyelmemet hogy ugyanúgy írjak alá mint a személyimen, mert emiatt simán kötekszenek átiratásnál és igen, ilyenkor vissza kell menni és újra lepapírozni, külön szólni nekik, hogy a cégszerű aláírás legyen egyező.
2023. júl. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 krwkco ***** válasza:
100%

"Igen, csak azon annak az eladónak hiányzott az aláírása."

Megvettél egy autót, amiről az eladó nem tudta igazolni, hogy az övé. Mert aláírás nélkül nem érvényes egy szerződés. Ez 0 gondosság a részedről. És most csodálkozol, hogy nem írják a nevedre?

Nem csak egy picike formai hiba volt, hanem hiányzott egy korábbi tulajdonos beleegyezésének a bizonyítéka.

2023. júl. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
55%

Ilyenkor meg kell veregetni jobb kézzel a bal válladat (lehet fordítva is, ha úgy kényelmesebb), hogy milyen jó bizniszt csináltál, megvetted óccsóér' az okosba' bizniszelt ótót, de nincsen ennek semmi baja.

Nem az aláírás kalligráfiájával van gond, hanem azzal, hogy nincs tulajdonosi lánc. Az első adásvételi érvénytelen, mert nem írta alá az eladó, a másodikra meg nem a cégszerű aláírás került, nem kizárt, hogy nem is az írta alá, aki aláírásra jogosult, úgyhogy ez is érvénytelen. Úgyhogy az "Erre beokádnak a végén egy ilyet, hogy nem írja át, mert az aláírás így meg úgy" nagyon leegyszerűsített változata a valóságnak. Amíg nem készül két érvényes adásvételi szerződés, nem tudod igazolni, hogy az autót jogszerűen szerezted.

2023. júl. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Ha 15 napon belül (ami jövő hét pénteken telik le) nem tudom elintézni az átíratást, mert valamiért nem tudom előkeríteni azokat az embereket, akiknek az aláírása kéne, akkor ilyenkor mi van?


Az másik adásvételin lévő emberhez például közöm nincs, azt se tudom, kicsoda, eszik vagy isszák, ráadásul iszonyat messze lakik a másik adásvételin megadott cím alapján.


Bár jövő hét péntekig még van idő, csak kíváncsi vagyok, ha önhibámon kívül kifutok az időből, akkor jeleznem kell az okmányiroda felé, hogy nincsenek meg a szóbanforgó emberek?

2023. júl. 26. 23:04
 5/17 krwkco ***** válasza:
40%

"Ha 15 napon belül (ami jövő hét pénteken telik le) nem tudom elintézni az átíratást, ... akkor ilyenkor mi van?"

Szerintem nem futsz ki az időből.

Egyrészt nem valószínű, hogy az eladó lejelentette az eladást. Másrészt a 15 nap csak az autó megvételétől számít. És az autót -érvényes szerződés hijján- egyelőre nem vetted meg.

Ha alá tudod iratni az első szerződést, annak a dátuma nem számít a határidőt illetően. A második helyett meg amúgy is jobb újat írni friss dátummal. Mert két aláírás (egy érvényes, meg egy érvénytelen) furcsán néz ki egy szerződésen. Kérd meg az eladót, hogy mutasson a céges aláírási jogosultságáról papírt. Azon van aláírásminta is.

De van rá némi esély, hogy az eladó nem akar majd együttműködni. Akkor nem tehetsz mást, mint hogy megfenyegeted egy feljelentéssel. Vagy csalásért ténylegesen feljelented, ha nem lehet az eladási szerződést rendbetenni.

2023. júl. 27. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Hát gyakorlatilag megvettem, mert teljesen kifizettem és ott áll a garázsban, viszont hivatalosan sajnos valóban nem az én nevem van még, ez tény.


Azt nem tudom, hogy az eladó bejelentette-e, hogy eladta, fogalmam sincs. Viszont akkor így, hogy az aláírások miatt érvénytelen a szerződés, akkor még nem indult meg a 15 nap ezek szerint?


Egyébként ez valahogy nekem is megfordult a fejemben, hogy ilyenkor az eladó nem biztos, hogy segítőkész. Habár azt soha nem értettem és most sem értem, hogy ha valaki elad egy autót, akkor miért lenne érdeke az, hogy a vevő ne tudja a saját nevére íratni? Értelmét sem látom, mert ha valami hülyeséget csinálok a kocsival, akkor nem engem fognak elővenni, akinek nincs a nevén, hanem akinek a nevén van. Neki is érdeke, ha már eladta, akkor hivatali szempontból is megszabaduljon tőle, ne legyen tovább az ő nevén.

2023. júl. 27. 18:22
 7/17 anonim ***** válasza:
55%

"Habár azt soha nem értettem és most sem értem, hogy ha valaki elad egy autót, akkor miért lenne érdeke az, hogy a vevő ne tudja a saját nevére íratni?"

Mondjuk azért, mert tudja, hogy nem stimmel valami az autóval, neki meg annyi a lényeg, hogy megkapja érte a pénzt. Megkapta, felszívódik, innentől neki már nincs vele baja.

"Értelmét sem látom, mert ha valami hülyeséget csinálok a kocsival, akkor nem engem fognak elővenni, akinek nincs a nevén, hanem akinek a nevén van"

Ha elő tudják venni. A cégből okosba' eladott autók esetén például van, hogy senkit sem tudnak elővenni. A cég már rég megszűnt, esetleg egy falu széli alkesz nevén van vagy egy cégtemető intézte a megszűnését. Nincs senki, aki felelős üzembentartóként elővehető lenne. De magánszemélyek esetén is van, hogy nem törődik ilyesmivel: nincs bejelentett jövedelme, úgysem tudják megbírságolni, nem érdekli, mi történik az autóval, neki elég, ha a pénz megvan.

2023. júl. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 veterán vas ***** válasza:
55%

Ha jól értem az a lényeg, hogy valaki felkínált neked egy autót ami nem az övé, és te megvetted?


Mert ha így történt, akkor az aláírás betűjének a kanyarodása csak elterelő sz@rfűrészelés.

2023. júl. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Próbáld meg másik kormányablakban ott lehet elfogadják.
2023. júl. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Amúgy a kocsival minden rendben, legalábbis az ügyfélkapu szerint. Amit még ott írnak, azért csak elhiszem, mert teljesen hivatalos. Rendszám, motorszám, alvázszám eredeti, eredetvizsgán is megfelelt, szóval elvileg nem lenne oka az eladónak szívózni.


Holnap amúgy megyünk másik okmányirodába időpontra, ott próbálunk szerencsét. Ahol tegnap voltunk, arra nagyon sokan mondják, hogy ge€iznek az emberrel. Mondjuk való igaz, hogy a nő, akinél intéztük az átíratást (illetve intéztük volna...), egy berögzült szipirtyó volt, csak az aláírás témán lovagolt. Még arra a részére annyira nem is szállt rá, hogy az előző adásvetelin nem volt aláírás, inkább azt szajkózta és emelte ki, hogy a céges bélyegző mellett nem úgy volt aláírva, nem úgy kanyarognak az írott betűk, mint ahogy annak kéne. Még hogy nem akar rendőrségre menni, ezért nem írja át, ő mindent pontosan bezárt, blablabla. Nyilván nem akarom, hogy bajba kerüljön, viszont így én sem közlekedhetek az autóval. Átírta volna, már az én nevem lett volna a kocsi, visszakerült volna a forgalomba, aztán utána többé nem látjuk egymást, se vele, se az eladóval. Abszolút semmi rugalmasság nem volt benne, csak a berögződés.


Na mindegy, holnap kiderül, mi lesz. Remélem, pikk-pakk átírják, aztán mindenki megy a maga dolgára.

2023. júl. 27. 21:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!