Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jégkár horpadás javítás házilag?

Jégkár horpadás javítás házilag?

Figyelt kérdés

Kb 10 db horpadás lett az autón a jégeső után. Többen mondták, hogy ezt házilag is meg lehet csinálni. Mivel 15 éves autó, nem tervezem eladni sem, ezért kicsit sokallom ennek tükrében a 250ezres költséget, amit a karosszériás mondott a javítására. Ha fiatalabb autó lenne, eladnám stb, akkor nyilván elgondolkodnék. Jelenleg a cél az lenne, hogy kicsit esztétikusabb legyen az autó, mert bántja a szemem az a néhány horpadás.


Tudom a horpadásjavítás egy szakma stb.


Van itt olyan, aki magának csinálta meg? Ha igen, mennyire volt sikeres? Vagy csak rontott a helyzeten? Milyen eszközzel csinálta? Rengeteg félét látni az interneten, nem tudom melyiket lenne érdemes megvenni.


2023. júl. 27. 07:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne kasznist kérdezd, hanem vannak erre szakosodott vállakozók, akik spec szerszámokkal belülről kinyomkodják, és festeni sem kell. Kasznis meg kikalapálnál valemennyire, aztán elvinné lefényeztetni, azért lenne ennyi.
2023. júl. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam, olyan helyen voltam.
2023. júl. 27. 07:48
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet kapni ilyen horpadás kihúzó készletet amivel otthon is el lehet bohóckodni de azzal nem lesz az igazi a végeredmény. Youtube-n vannak erről videók, érdemes megnézni mert 1-2 apróbb horpadást otthon is meglehet csinálni rendesen, ilyen gagyi készlettel is, de van amit nyilván nem.
2023. júl. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Néztem már videókat, de az azokban látható készletek nem kaphatók már, vagy nem találom.

Igen, azt gondolom, hogy tökéletes nem lenne, hiszen akkor nem lenne ez egy szakma, ha mindenki otthon meg tudná rendesen barkácsolni :)

2023. júl. 27. 09:41
 5/6 anonim ***** válasza:
Házilag nem fogod tudni megcsinàlni. Sem YT videók alapján. A lemezt meg fogod nyújtani, össze fogod verni és még rosszabb lesz mint előtte volt. Csak súgom hogy a horpadás javítók is általában karosszéria lakatosok akiknek több évnyi vagy évtizednyi tapasztalatuk van a lemez egyengetésben.
2023. júl. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 krwkco ***** válasza:

"Rengeteg félét látni az interneten, nem tudom melyiket lenne érdemes megvenni."

Attól, hogy valakinek itt sikerült valamilyen horpadást kinyomni, mégnem leszel okosabb. Vegyél egy roncstelepen vagy karosszériásnál egy darab ócska kasztni-elemet és próbáld ki, hogy neked melyik működik.

Több teljesen eltérő módszer van. Pl:

- körülötte öngyujtóval melegítünk, a közepét hidegspray-vel hütjük.

- szélen kezdve tompavégű hajlított rúddal, belülről kinyomjuk

- egy tappancsot ráragasztunk és egy "híddal" kihúzzuk

- nagy lapos horpadásoknál (a jégkár nem ilyen) WC pumpás kihúzás

Gondolom, mindegyiket láttad a youtube-on. Ezeket ki tudod próbálni mindenféle spéci készlet nélkül.

Emellett a lemez minden horpadásnál megnyúlik egy kicsit, azt műanyagrudas kopogtatással el kell oszlatni. De anélkül is szebb lesz, mint a mostani horpadás.

2023. júl. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!