Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autószerelő cserélt alkatrészt...

Autószerelő cserélt alkatrészt ami most elromlott pár hónap után még garanciálisan de a ki-be szerelésre munkadíjat újra kiakarja fizettetni, jogos ez?

Figyelt kérdés

Ő vásárolta az előző alkatrészt és ő is szerelte be, de most azt mondta hiába az alkatrész a rossz attól még a munkadíját fizessem ki.


Ez tényleg így van..?


2023. júl. 31. 17:32
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Igen
2023. júl. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És ez így korrekt?
2023. júl. 31. 17:45
 3/10 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne az? Ő dolgozik vele. Ingyen senki nem dolgozik.
2023. júl. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mivel ő vette az alkatrészt bele és garanciával szerelte be? Ennyi erővel belerak egy direkt hibásat, aztán eljátszuk, hogy párszor még ki-be szereli, hogy legyen még pár 100 ezernyi munkadíj kiszámlázva..
2023. júl. 31. 17:52
 5/10 anonim ***** válasza:

Magára a szerelésre vállalta a garanciát vagy csak a beszerelt alkatrészre van garancia? Mert nem mindegy.

De ha nem bízol benne vidd el márkaszervizbe ahol áfás számlát meg munkalapot kapsz. De szerintem ha egy frissen beszerelt alkatrész mégis hibás és újra ki kell cserélni akkor ők is kiszámláznak munkadíjat csak az alkatrészt nem.

2023. júl. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kaptam róla ÁFA-s számlát, az alkatrészről és a munkadíjról is.


Számlázza ki a gyártónak amelyik hibás alkatrészt küldött, nehogy már én fizessek 2x 140 ezer forint munkadíjat mert gyári hibás egy alkatrész, ez felháborító..

2023. júl. 31. 18:15
 7/10 anonim ***** válasza:

Sajnos ez a szerelő trógersége.

Nálam elmondta, hogy a munkára fél év garancia van, az alkatrészre 1 év mivel ő szerezte be.

4 hónapon belül elvált egymástól a porvédő gumi a gömbfejnél és full ingyen cserélte újra.

2023. júl. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sehogysem korrekt ez a szitu úgy érzem, szívás valaki részéről az biztos. A szerelőnek kéne állnia a második szerelést szerintem.
2023. júl. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Gondoljunk már bele, hogy kifizetsz drágább autónál mondjuk csak vezérlés csere munkadíjra 200 ezret.

Tegyük fel 2 hónap múlva csörög a lánc és megint cserélni kell akkor elvárná, hogy megint fizess ki érte 200 ezret? Vicc az ilyen szerelő.

2023. aug. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#9


Nagyjából ez a helyzet, 140 ezer forint munkadíjat kalkulált a garanciális csere címszóval.

2023. aug. 1. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!