Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezérlés szett, az egyik...

Vezérlés szett, az egyik görgő megy a másik nem, megszorult menet közben és így megállt alattam az autó, szétverhette a szelepeket?

Figyelt kérdés

Nem nagyon értek hozzá, annyit tudok, hogy a szíj környékén az a 2 vagy 3 görgő vagy micsodák, amik hajtják a szíjat és ezek közül az egyik megszorult menetközben, tehát a szíj nem szakadt el de megszorult az egyik és megállt a motor alattam, szelepet szétverhette így is?

Szíj szakadásnál azt tudom, hogy szétverheti a szelepeket, de ebben az esetben is? Remélem nem.



2023. aug. 2. 17:35
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Biztosra csak akkor lehet menni ha szét van szedve
2023. aug. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát biztosat nem lehet mondani, de szerintem jó esélyed van, hogy nem vert össze semmit, hanem csak elcsúszott a szíj a görgő felületén, miközben minden a helyén maradt. De a hibás görgő mellett a szíjat is mindenképpen cseréld, mert még ha szemmel nem is látható, valószínűleg sérült.
2023. aug. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
#2 Habár most hogy végiggondoltam rendesen, akkor nem állt volna meg az autó. Szóval ja, valószínűleg mégis nagyobb a baj.
2023. aug. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha megallt a motor, valoszinuleg ugrott a vezerles. Azaz eselyes a mechanikus serules.
2023. aug. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

AZtán biztos hogy a vezérlésszíj az amit látsz??

De ha a feszítő görgő meg is szorul attól még nem áll meg a motor.

2023. aug. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Csak egy szíj van ott és az a vezérlés, és amúgy nem csúszott le, minden a helyén van csak megszorult az egyik görgő vagy minek hívják azt amin fut a szíj.

És hülye hangja van amikor indítózni próbálok mintha lemerült volna az akksi, csak annál mintha zörgősebb hangja lenne.

2023. aug. 2. 18:47
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Csak egy szíj van ott és az a vezérlés"

A vezérműszíj általában be van burkolva, mondhatni teljesen. A hosszbordásszíj vagy másnéven éjkszíj látható burkolat eltávolítása nélkül.


"és amúgy nem csúszott le, minden a helyén van"

Nem azt írtam hogy LE hanem hogy ELcsúszott. Ha a vezérműszíj pár fogat átugrik egy vagy több tengelyen, azt te a szíjon nem fogod látni, ugyan úgy a helyén lesz csak ne úgy ahogya kellene. A vezérműszíj egy fogasszíj, aminek minden tengelyen a megfelelő pozícióban kell lennie, másképp működésképtelen lesz a motor.


"csak megszorult az egyik görgő vagy minek hívják azt amin fut a szíj."

Szíjfeszítő és vezetőgörgők vannak az autóban. Mindegy melyik szorul meg, egyik sem jó.


"És hülye hangja van amikor indítózni próbálok mintha lemerült volna az akksi, csak annál mintha zörgősebb hangja lenne."

Teljesen látatlanban én erre azt mondom, hogy a hosszbordásszíjad vezető vagy feszítőgörgője szorult meg. Ha a vezérlésed ment volna el, nem valószínű hogy tudnád indítózni.

És azért van olyan hangja mint ha lemerült volna az akku, mert a szíjat a beragadt görgő miatt jóval nehezebben tudja hajtani az önindító, azaz nagyobb terhelést kap. A zörgős hang pedig az önindító tengelykapcsoló okozhatja indítózás közben.


Ez még nem zárja ki azt, hogy a vezérléssel van probléma, csak egy nagy vonalú következtetés abból amit leírtál. Mutasd meg az autót valakinek aki tudja mi az a vezérműszíj és ékszíj, látott már olyat, valószínűleg kapásból megmondja mi a baja. Addig ne használd, ne indítózz, mert ha nem a hosszbordás szíjjal van a gond hanem a vezérléssel, az indítózás annyi kárt tud okozni hogy cserélhetsz motort az autóban.

2023. aug. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!