Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autókereskedésbe kocsi eladás...

Autókereskedésbe kocsi eladás hogy működik? Csak bizományi értékesítésben veszik be?

Figyelt kérdés

Van egy 10 éves kocsim, úgy alakult, hogy el akarom adni, mert nem használjuk már ki, nincs rá szükség.

Nem tudok bármiféle hibájáról, de annyi negatív történetet lehet olvasni, hogy komolyan megijedtem, ha eladom a kocsit jönnek vissza 1-2-3 hónap múlva, hogy akkor ez meg az meg amaz elromlott és rejtett hiba, és fizessek x százezret...

Pl nemrég a totalcaron volt a cikk: az eladás után 1 hónappal követelőzött a vevő, hogy fizesse ki az eladó a kuplungcsere költségét...?!

Úgy tudom más szabályok érvényesek, ha magánszemély-magánszemély között köttetik az eladás, ill. más ha kereskedés-magánszemély között.

Na most: ha eladom pl egy kereskedőnek piaci ár alatt, rendes adás vételivel, tehát hogy át is kell írassa magára (pont ezért is piaci ár alatt), és mondjuk 2 hét múlva ő eladja egy szintén magánszemélyek, akkor én tartozok bárki felé felelősséggel? Elvégre azért (is) adom nyomott áron a kereskedőnek, hogy magamról levegyem ezt a fajta utólagos esetleges reklamációs procedúrát. Még egyszer írom: az autónak nincs rejtegetnivalója, nem erről van szó!


Szélsőséges példa: magasnyomású szivattyúja elromlik (dízel), 3-400 ezer javítási költség. Kopogtathat nálam a kereskedő, hogy akkor fizessem ki?!

Tankolhattak a kocsiba bármilyen csencselt, akár szennyezett üzemanyagot pl és máris tönkremehet akár pár 100 km alatt.


Nem akarok szorongásban élni miután eladtam a kocsit, hogy na vajon mikor hív fel valaki csűrt csavart indokkal hogy sz/rt adtam el és fizessek neki.

Aki adott el kocsit, és utólag reklamáltak nála mi történt? mi lett az ügy vége?



2023. aug. 8. 08:52
 1/5 anonim ***** válasza:

"tehát hogy át is kell írassa magára (pont ezért is piaci ár alatt)"

A kereskedő nem íratja magára az autót. Ilyenkor az autó ideiglenesen kivonásra kerül a forgalomból. A kereskedésben vásárolt használt autó azzal a forgalmival kerül értékesítésre, amit az előző tulaj csináltatott hozzá, a kereskedő soha sem szerepel a forgalmin. A leendő tulajdonos pedig csak úgy tudja forgalomba helyezni az autót, ha az ő nevével jelzett új forgalmi engedélyt állítanak ki az autóhoz.

De mivel az adásvétel a kereskedő és az új tulaj között jön létre, minden garanciális feltételért a kereskedő felel, neki kell vállalni szavatosságot az eladott autókra. Téged ebben az esetben nem terhel felelősség.

Egyébként ha magánszemélyként adsz el autót, az adásvételi szerződésbe nyugodtan bele lehet írni azokat a jobi paragrafusokat, vagy legalább a hivatkozást, ami a szavatossággal foglalkozik. Ami elég egyértelműen fogalmaz, csak sokan nem ismerik ezért akarják érvényesíteni a szavatosságot kuplung meg egyéb kopó alkatrész hibája esetén. Az pedig hogy az üzemanyag szivattyú miért megy tönkre, műszaki szakértő által megállapítható, ilyenkor azt érdemes mondani a problémázó új tulajnak, hogy együtt elviszitek egy márkaszervizbe, ahonnan kértek szakvéleményt. Ha az ő hibája, akkor nincs min aggódni. Ha rejtett hiba és a vásárlás pillanatában fennállt, akkor a vásárló jogosan érvényesítheti a szavatossági jogát. De ez nem jellemző, ha normális tagnak adod el.

Nyilván nem kockázatmentes az eladás sem, ugyan úgy ahogy a vétel sem.

2023. aug. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Több autót adtam már el kereskedőnek.

A legutóbbi esetem (egy 16éves astra)

Bementem, és megkérdeztem, érdekli-e az eladásra váró jármű?

Fordult vele egyet, és olyan árat mondott, ami nekem elfogadható volt.

Lefénymásolta a forgalmit és azt mondta, másnak üresen, eladásra képes állapotban vihetem.

Másnap reggel 9-kor mire megérkeztem, ott várt kitöltve az adásvételi.

Egyeztettünk, aláírtunk, átadtam a kulcsokat, forgalmit, törzskönyvet, és ő fizetett.

Hazafelé bementem a biztosítóba és az okmány irodába bejelenteni az eladást.

Az egészet lebonyolítottam délután 1 órára.

Ennyi volt.

Utálok alkudozni, lábrázásom van a fikázó, ígérgető "szakértőktől", így számomra ez volt a legegyszerűbb megoldás.

2023. aug. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az előző hsz.-ben nem másnak, hanem másnap.

#2

2023. aug. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

En régebben bizomanyba adtam egy kocsit. Meg a gyertyát is kilopták belőle (negypolusú jófele uj volt, kicsereltek valami hulladék epp még elment).

Ez akkor derült ki amikor egy haverom vegül megvette tőlem.

Bizomanyiban csak egy esetleg beeső extramanykent tekintenek rá, nem lesz lepucolgatva ha mar porosodik, gumik laposak.

Szoval igy ne akardd eladni szerintwm.

2023. aug. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy kuplung, vagy bármely más kopóalkarész elfogyása messze nem rejtett hiba. Ha erre hivatkoznak, nyugodtan pereljen be! Amúgy az adásvételiben is benne szokott lenni, hogy a vevő meggyőződött az autó állapotáról, az eladó meg tájékoztatta az esetleges hibákról. Ha nincs semmi sunnyogni valód és nem kisebbségiaknek adod el, én ettől nem rettegnék. Hozzám még egyetlen egy autómat sem hozták vissza, pedig magánszemélyként magánszemélynek adtam el mindet. Mondjuk soha nem is másokon nyerészkedés volt a célom. Még a tankot sem szívtam le soha koppra az átadásra, ami úgy látom, hogy elég nagy divat.
2023. aug. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!