Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vesztek mostanság új autót?

Vesztek mostanság új autót?

Figyelt kérdés
Azt mondja a autós újságíró hogy ezt a típust bla bla jól összerakták és hogy vinni fogják mint a cukrot.Kezdek örülni ,mint majom a farkának ,mosolygok a bukszám felé. Erre a végén azt mondja hogy 14millió az jó ár érte..hát én egy másik bolygóról kapom a fizetésemet? Bocsi de annyi pénzem egy új autóra sosem lesz..Neharagudjatok vagy én vagyok nagyon átba..va , félre tájékoztatva abból a szempontból amennyi fizetést kapok a munkámért vagy... Ti mennyit kerestek? Most ilyen árak mellett bocsánat , de eddig ez nem így volt de most szégyenlem de a hónap végén kevesebb van a számlámon mint a hónap elején..ebből sporolni, hogyan lehet?

#Új autók ára, fizetés, spórolás, szeretnék egy ilyen autót,
2023. aug. 9. 15:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
37%
Aki új autót vesz az hitelre veszi, havonta félrerakja azt a pár százezret a hitelre és kész. A nagyon gazdagok veszik zsebből az autót vagy aki örökölt ingatlant, eladja és nem tud mit csinálni a sok pénzzel.
2023. aug. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
62%

5 éve vettem a mostani autómat újonnan. Végig garázsban tartottam, vigyázok rá, minden karbantartást megkap. Kevés km is van benne. Most tart 53e-nél. Így újat most emiatt és az árak miatt sem vennék. Ezt még éppen pont a drágulás előtt sikerült megvenni. De ma ha nem akarnék, motorban, felszereltségben, kategóriában visszalépést, sajnos a 10+ milliós kategóriában kellene nézelődni.

Azt hogy ki mennyit keres, nem ilyen direktben én is kérdeztem már itt az oldalon. Nem tudom név nélkül, ismeretlenül miért olyan nagy titok ez, de vagy a trollkodást kaptam, hogy "100 milliárdot" és hasonló szellemes válaszok jöttek. Vagy beszólásokat kaptam, hogy "mi közöm hozzá", "miért akarok mások pénztárcájában kotorászni", stb...

A lényeg, én a KSH által közölt átlagot meg se közelítem. Pedig van egy vegyész diplomám, két nyelvvizsgám, 12 év munkatapasztalatom. De hála istennek semmilyen hitelem nincs és albérletet se fizetek, nincs drága hobbim sem, de van saját házam. Egy új autó árát ha nem is hónapok alatt (mint itt az okosok szerint kellene), de több év alatt ha nagyon kellene, össze tudnám kaparni.

2023. aug. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom… Lassan aktuális lesz nekem az autó vásárlás. Én 2 millába szeretném, hogy megálljon a történet, de ezek az árak… Hihetetlen, hogy ennyiért mondhatni öreg autókat tudok csak venni és elég rossz szájízzel venném meg őket.


Új autó—> őszintén szólva nekem megfelelne egy új Sandero is, amit néztem 4.5 millába megállna. Minden van benne ami nekem kell és még új is. Nem tudom, hogy megérősebb lenne-e

2023. aug. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

"Azt hogy ki mennyit keres, nem ilyen direktben én is kérdeztem már itt az oldalon. Nem tudom név nélkül, ismeretlenül miért olyan nagy titok ez, de vagy a trollkodást kaptam, hogy "100 milliárdot" és hasonló szellemes válaszok jöttek. Vagy beszólásokat kaptam, hogy "mi közöm hozzá", "miért akarok mások pénztárcájában kotorászni", stb..."


Regebb leirtam parszor. Jott ra a trollkodas, meg a "ha ennyit keresnel, nem itt irogatnal". :D A keresetek egy nagyon szeles skalan mozognak, meg egy bizonyos szakteruleten belul is.


"A lényeg, én a KSH által közölt átlagot meg se közelítem. Pedig van egy vegyész diplomám, két nyelvvizsgám, 12 év munkatapasztalatom."


Ilyen profillal max rovid kepzes utan jo esellyel megkereshetned a netto 500-800-at BP-n egy SSC-ben. Ha rugalmatlan vagy, felsz a valtozastol, ragaszkodsz egy munkahelyhez, kollegakhoz, varoshoz, ugy tudod legjobban alacsony szinten tartani a keresetedet. Aztan persze, az is lehet, hogy szakmailag gyenge vagy az evek es diplokak szamahoz kepest, mar bocs a feltetelezesert.


Ami pedig az uj autok arat illeti, gondolj bele, hogy vallalkozokent gyakorlatilag feleert megkapod.

2023. aug. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

"Ilyen profillal max rovid kepzes utan jo esellyel megkereshetned a netto 500-800-at BP-n egy SSC-ben. Ha rugalmatlan vagy, felsz a valtozastol, ragaszkodsz egy munkahelyhez, kollegakhoz, varoshoz, ugy tudod legjobban alacsony szinten tartani a keresetedet. Aztan persze, az is lehet, hogy szakmailag gyenge vagy az evek es diplokak szamahoz kepest, mar bocs a feltetelezesert."


Bizonyára így van. 2019-ben költöztem el Budapestről, 200 km-re. Most egy dunántúli városban lakom. Annak idején itt több volt a fizetés. De nyilván félek és rugalmatlan vagyok... Eddig minden előző munkahelyen ragaszkodtak hozzám, nagyon nehezen engedtek el. Ez is minden kétséget kizáróan azért van, mert nem ezek szerint értek semmihez. A mostani helyemen kétszer akartam már beadni a felmondásomat. Mindkétszer megemelték a fizetésemet, ha cserébe maradok. Nálunk sajnos csak így lehet emeléshez jutni. Mindig csodálkozom, hogy vannak olyan helyek, ahol automatikusa az év eleji emelés, meg kompenzáció van az áremelések miatt. Nálunk ilyen még soha nem volt. De nyilván ismeretlenül is ez is az én hibám. Meg bizonyára nem is értek a szakmámhoz, tutyimutyi vagyok, egész nap csak lábat lógatni járok be, meg amiket felsoroltál.

2023. aug. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Akkor mit mondjak, igazabol nem a te hibad, hogy keves a love, mindenki annyit keres, magas fizuk kamuk, aki uj autot vesz, az lopott valahonnan vagy mas illegalis modon keresi a penzt. :D


Ezert nem szoktam sokaig komolyan felvenni a kereset temat. :D

2023. aug. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
27%
Tavaly vettem. 16 volt. Nem hitelre, kp-re. Feleségemmel együtt közel 2M nettót keresünk havonta.
2023. aug. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
En sem engedhetek meg magamnak egy uj kocsit, de van az a reteg aki megengedheti maganak
2023. aug. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

4

az a vicces hogy nemetorszagban azt a 2000 eurot egy takarito is megkeresi

2023. aug. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Ha nem is mostanság, de kb. 5-10 éven belül le kell cserélnem a jelenlegit, mert már nagyon öreg lesz. Új autót szeretnék majd. A mostanit is újonnan vettem, mert elegem lett a problémás használt autókból. 6-8 millióért is lehet új autót venni, az elérhető egy átlagembernek.

350-400 ezret keresek havonta, kb. felét tudom feltenni.

2023. aug. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!