Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a baja a váltónak?

Mi lehet a baja a váltónak?

Figyelt kérdés

Lenne egy Vw bora 1.6 16v 77kw 105 hp 2002 évjáratú autóm, aminek bowdenes váltója van. Korábban észrevettem hogy néha elsőre nem veszi be a rükvercet, csak másodjára vagy harmadjára.

Azonban nem volt elegendő pénzem megnézetni….

Egyik nap tolatás után egyes fokozatba kapcsolva elindultam, majd a kettes fokozatba való váltás után érzékeltem hogy nem volt valami rendben a váltóval váltás közben. Nem recsegett, nem adott ki furcsa hangot, csak mintha ‘feljebb’ , ‘magasabbá’ vált volna a váltó rúd. Olyan, amikor rükvercbe teszed és lenyomod hozzá a váltót, csak ez úgye visszafelé történt.

Azonnal félre is álltam és azt tapasztaltam hogy a rükverc, 1-2-5 fokozatokra nem reagál az autó, hiába sebességbe van. Csak 3-4 fokozat van. 3-ba indul el az autó…..

Illetve, ami igazán furcsa az az, hogy amikor 1-3-5 kapcsolom, a váltó rúd vízszintesen irányba mozgatható. Ugyanez ha 2-4 fokozatokba kapcsolok is. Függőleges irányba ez nem tapasztalható.

Ha szükséges akkor videó felvételt tudok küldeni a problémáról, valamilyen platformon.

Nagy hír lenne, ha tudnátok tippeket, ötleteket adni hogy mekkora lehet a kár, mert sajnos nem állok most úgy hogy azonnal tudjak egy komplett váltót cseréltetni az autóban.

Előre is köszönöm!



2023. aug. 15. 08:53
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
De azert légy résen mert ha lehúzós szerelohoz viszed ugyis azt mondja hogy váltócsere. Kifizetteti veled, kozben meg csak bowdent cserél
2023. aug. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Mondeonál volt hasonló problémám. Az is bowdenes és kettő van belőle. Az egyiknek a rögzítője ment szét, ami a bowdent a váltó fejjel köti össze. Egy rugós alátéttel oldottam meg. Ha van lehetőséged, menj alá, kérj meg valakit, hogy lassan váltsa a sebességeket. Akkor látszhat, mi a gond. Sok sikert.
2023. aug. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!