Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Pár nappal ezelőtt lett meg a...

Pár nappal ezelőtt lett meg a B kategóriás vezetői engedélyem. Így könnyebb lesz lerakni a T kategóriás jogosítványom?

Figyelt kérdés
Egy héttel ezelőtt lett meg B kategóriából a vezetői engedélyem. Idén májusban (5-én) kezdtem el az egész jogosítványt, május 17-én elsőre sikerült is a kresz vizsgám, ezután sikerült elsőre az elsősegély is, és nem régiben a forgalmi vizsgám is. El szeretném kezdeni a T kategóriát. Így mivel kell kevesebbet leraknom? Elsősegély már gondolom nem kell. Kresz vizsgát esetleg újra le kell raknom? Tudtommal kresz tanfolyam megkezdése után 2 évig még érvényes, vagy valami ilyesmiről hallottam. Esetleg tudtok ebben segíteni?

2023. aug. 17. 23:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kategóriánként külön van az elmélet.


Csak az elsősegéllyel vagy beljebb. Meg persze már tudsz sok mindent.

2023. aug. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
B-vel lehet T-t vezetni úgyhogy nagyon könnyű lesz :D
2023. aug. 18. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%
A B kategória magában foglalja az AM és a T kategóriát is. De ez annyira evidens dolog, hogy szerintem trollkodik a kérdező.
2023. aug. 18. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
#2 Traktort vezethetsz, de le van korlátozva úgy rendesen pl:nem vontathatsz csak 750kg ösztömegig, ha lassú járműnek van vizsgáztatva akkor 1 pótkocsit😉 ha lerakod a T-t onnantól szabad a pálya akár kettőt is cibálhatsz "fekete" rendszámossal. És a legtöbb traktor fekete rendszámos, kell az a T, ha dolgozna vele.
2023. aug. 18. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok, most utánanéztem, és valóban igaza van Karcsi87-nek, ezt benéztem, megérdemlem a lepontozást, mea culpa.

Viszont ez így valami borzasztó idióta módon van megkülönböztetve! Úgy kellett volna kitalálni, ahogy a C-nél is van, hogy lenne egy sima T (ez járna a B mellé), és lenne egy T+E, amivel komolyabb vontatmány is vihető, aztán akkor nem volna ilyen jellegű félreértés.

2023. aug. 18. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Basszus én se régen raktam le a jogsit (most van 5 éve) de erre nem emlékeztem, hogy B jogsival vezethetek T-t.


Pedig most, hogy mondjátok rémlik valami de még mindig homályos.

2023. aug. 18. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#5: Sőt meg van spékelve még azzal is, hogy lassú járműnél nincs megkülönböztetve a könnyű- és nehézpótkocsi. Tehát, ahhoz, hogy egy 90 lóerős traktorral húzz egy túlméretezett 24t pótkocsit, elég a B katergória, de ahhoz, hogy egy 150 lóerőssel, egy inkább hozzá illő 18t pótkocsit húzz, arra már kell a T.
2023. aug. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!