Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit lehet kezdeni az indokolat...

Kroms kérdése:

Mit lehet kezdeni az indokolatlanul hangos motorosokkal?

Figyelt kérdés
Ahol lakom, (Bp., sűrűn lakott társas házas környék) nagyon sok ilyen megy a környező utcákban. Van, hogy az éjszaka közepén, tőlem 3 utcányira húzzák nyélen, de olyan hangosan, hogy még itt is simán fel lehet rá ébredni. Olyan, mintha csak arra mennének, hogy minél többeknek megzavarják az álmát. Másrészt meg a 2 ütemű 50-es robogós futárok is, akik meg nyilván nem szándékosan szivatnak, elviselhetetlenül hangosak. Nem lehet az összes ilyet valahogy kitiltani a faxba?

2023. aug. 24. 20:51
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem ez is olyan, mint a relatív gyorshajtás. A fejekben kellene rendet rakni. A motoros társadalom óriásit hígult az elmúlt 10 évben, úgymond menő tevékenység lett. Rengetegen feszültséglevezetés és feltűnés miatt használják, ezekhez a motor hangja hozzátesz. A legtöbb nagy motor ha nem pörgeted mint az állat, relatíve kultúráltan jár. A herélt 20-30 éves robogókról ez már kevésbé mondható el. Ennek ellenére mindig van aki 1-2-esben kihúzatja városban, akár éjszaka 2-kor is. Ez ha elmegy 5-10-15 háztömb mellett, több ezer ember éjszakai pihenését zavarja meg. Rohadtul nincs rendben, erre nem az a megoldás hogy tanyára költözünk, ebben az esetben nem az a 2-3 ezer alvó ember a rendbontó és nem ők az adott környezetből kilógók, hanem az a tejfölösdoboz fejű, köldök szemű, bepálott medvelábszag hajú, szennyvízgödörben érlelt befőttlelkű motoros akinek okvetlen 5-10 ezren kell közlekedni éjszaka is.

Én első körben azzal kezdeném, hogy motorosforgalom tiltása lakó és pihenőövezetben este 10-től reggel 6-ig. Majd utána elgondolkoznak rajta, csak az a baj ezzel, vagy bármilyen szakncionálással a motorosok 90%-át szívatják meg, aki normálisan használja a gépét.


Egyébként autósok között is vannak ugyan ilyen humán vizelet fejű egyedek. Azokkal is lehet(ne) normálisan közlekedni, az én autóm is 3000-től kezd el szólni, 4500 fölött ordít, még sem forgatom városban 2500 fölé, egyészt mert nincs értelme, másrészt éjszaka különösen zavaró.

2023. aug. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
#11: Végre valaki aki látja is a probléma lényegét.
2023. aug. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Egy kisebb város családi házas övezetében is láttam az egyik utca elején egy "motorral behajtani tilos" táblát, gondolom arra is sokan jártak és zavarták a lakókat. Csak ugye ezt Bp. belvárosában nem nagyon lehet megcsinálni, meg amúgy is, ahogy #11 is mondta, ez igazságtalan a normálisakkal szemben. Még az éjszakai tiltás is elég kényes téma, mert mi van, ha valaki csak úgy ér rá motorozni, hogy csak este 10 után tudna hazaérni...
2023. aug. 25. 10:30
 14/30 anonim ***** válasza:
Akkor legyen a tiltás 11-től 5-ig. :D Ha nem ér haza addig és lebukik, így járt.
2023. aug. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 veterán vas ***** válasza:
0%

Azon kívül tiltsák le:

-a kakast mert hajnalban kukorékol

-a harangszót, mert negyedóránként felébreszt

-a szomszéd csecsemőt, mert random sivákodik a nap bármely órájában

-a kukásautót, mert nem tud hangtalanul kiborítani pár köbméternyi szemetet

-a szórólapost, aki már korán reggel csenget

-a mentőt/rendőrt/tűzoltót akik szirénáznak

-a szelet, mert fúj

-a jégesőt, mert kopog

-a villámlást, mert fényes

-a mennydörgést, mert félelmetes

-..................stb.


Szóval MINDENT és MINDENKIT le kell tiltani! 😜

2023. aug. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

#15 agglomerációs FB csoportokban még a madárcsicsergést is le akarja állíttatni a frissen kiköltözött belvárosi..


Amúgy meg jah!!!!

2023. aug. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
70%
#15 Te legalabb ketszer akkora burokban elsz, mint az a torlodott hulyeseg amit ide leirtal. 🤭
2023. aug. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 veterán vas ***** válasza:

#17.

A hozzászólásom végére tettem egy smile-t.

/talán utalhat valamire/

2023. aug. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Itt vidéken meg a cigányok hangosak
2023. aug. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
#18 Ertettem a hozzaszolasod es az ironizalast, azert reagaltam.
2023. aug. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!