Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » H15 halogén nappali menetfényt...

H15 halogén nappali menetfényt ki lehet cserélni LED-re ?

Figyelt kérdés
AZ a helyzet, hogy egyben reflektor és egyben nappali menetfény az autómban a H15-ös foglalat, halogén izzóval. Szeretnék fehér ledet, ami esztétikusabb. Hogy oldható ez meg ?

2023. szept. 1. 10:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehetni lehet, de nem szabad.
2023. szept. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A lámpába CSAK olyan fényforrást szerelhetsz amire jóváhagyták.

Ebbe H15 halogént.

Ha ez nem izgat veszel bele tuning ledet azt kész. Van ilyen.

[link]

Mondjuk a csomagolás figyelmeztet is "Off-road only"

2023. szept. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem lehet. Technikai része érdekel. Mivel egy halogénba 2 izzószál van, egy led higy tudná megoldani az átkapcsolást ? Ráadásul 15 es 55 Watt.
2023. szept. 1. 10:55
 4/9 anonim ***** válasza:
Ezen a szinten állj meg a kókányolással és akkor nem lesz baj.
2023. szept. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
tízezerért már kapsz fehérfényű led nappali menetfény készletet. A gyári lámpához ne nyúlj..
2023. szept. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, ne már... linkeltem.

Plug&Play kiveszed, berakod.

Ugyan úgy működik mint a halogén.

2023. szept. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Karcsi én értem, de a led hogy oldja meg a távolsági fényszóró és a nappali menetfényközti váltást ?
2023. szept. 1. 13:47
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez egy két szálas izzó, a világítást vezélő elektronika kapcsolgatja épp melyik világítson. A LED-es lámpa ugyan úgy vezérlődik két led van, amelyiken világítani kell azt felkapcsolja a vezérlő.

És már, ha vezérlő, nos ezek érzékenyek a ledre és hajlamosak hibásnak érzékelni a ledet mert más lehet az ellenállása, mint a halogénnek.

Ezért CAN-BUS illesztett led vagy illesztő ellenállás beépítése javasolt. Mert írogathatja a kocsi, hogy "kiégett az izzó"

2023. szept. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Erre voltam kíváncsi, egyébként nekem nem jelez, ha kiégett, maximum obd vel kiolvasva jönne elő.
2023. szept. 1. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!