Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire normális hogy a 9...

Mennyire normális hogy a 9 hónapos rendszámtáblám kopik?

Figyelt kérdés

Új autóm van most lett 9hónapos az első rendszámtáblán a fekete betűk már kopnak. Elég sok bogarat kapott mostanába az autó nagy sebességgel haladok vele általában. Havonta mosom körülbelül és a rendszámot is áttörölgetem most ez az oka ennyi elég neki hogy kopjon?

Mi az a szint ami után már cserére szorul?

Most egy két betüben már fehér folt van.



2023. szept. 1. 13:22
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Milyen vegyszerrel tisztítod?
2023. szept. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem normális. Annak a rendszámtáblának 20-30 évet is ki kell bírnia! Ne vegyszerrel törölgesd, csak sima vízzel tisztítsd.
2023. szept. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%
Ha gyorsan nyomod neki akkor a szél leviszi a festéket és kopik.
2023. szept. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Húzd át festékkel, letezik fényvisszaverő lakkbevonat ha lefotóznak csillan ....
2023. szept. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
4. válaszoló bűncselekmény elkövetésére buzdít. A kopás nem normális, szokványos autós tisztítószerek nem árthatnak neki. Amíg jól felismerhető, addig nem gond. Olyanokra gondolok, hogy kevésbé fekete még nem baj, de ha szoftver már nem ismeri fel, hogy nyolc, hat vagy kilenc, az már gond.
2023. szept. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#5 Mondjuk én láttam már nemhogy újfafestett, de papírra kinyomtatott, meg kartonlapra filctollal felírt rendszámot is autón. :D


De igen, igazad van, ezek a megoldások valóban nem szabályosak, sőt törvénytelenek, ha elhasználódott, kérelmezni kell az újra gyártását.

2023. szept. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Rovaroldó szert fújtam rá csak és azzal töröltem át valszeg az lehetett a gond. Még jól felismerhető. Egyébként újragyártás hogyan történik okmányirodába kell menni vagy merre?
2023. szept. 1. 18:06
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Okmányiroda igen, kérelmezed az újragyártást, leadod az elhasználódottat, kapsz egy igazolást, amíg elkészül az új (hogy tudd egy rendszámmal is használni az autót), majd átveszed, ha megjött. Asszem 10-12 ezer körül van egy tábla utángyártása.
2023. szept. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Buszos és kamionos cégnél dolgozom régóta. Már a korábbi (1990–2022) táblák esetében is gyakran előfordult, hogy 3-4 éven belül megfakult, megkopott lett rajtuk a fekete festék (a hátsókon is), pedig csak jó nevű autómosó szerek + víz érte őket, és nem is gyakran. A táblák gyártója, a Plaket Kft. valószínűleg silány minőségű fekete festéket használ. Osztrák, német, svájci, olasz, szlovén, holland, dán, brit, svéd táblákon sosem láttam még olyan mértékű fakulást, kopást, mint amilyet a magyarokon látni nem ritkán.
2023. szept. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9-es vagyok: a Turtle Wax termékeit szoktuk használni. [link]
2023. szept. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!