Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nyitott olajbeöntő nyílással...

Nyitott olajbeöntő nyílással használtam az autót. Használhatom vagy menjek szervizbe?

Figyelt kérdés
Szóval elindultunk haza Horvátországból mivel hosszú út elött állunk megnéztem az olaj szintet de a kapkodásban nem tekertem rá a kupakot. Körülbelül 15-20 kilométert tettünk meg mire észrevettük ez idő alatt kifröcsögött az olaj. Megálltunk, föstült de nem volt vészes. Alaposan áttöröltünk minden részt ahová elértünk. Most várunk hogy meg tudjam nézni az olajszintet úgy tudom hogy meg kell várni hogy az olaj vissza folyjon a motorból. Szerintetek mi lenne a legjobb mit tegyünk? Kb még 700 km lenne vissza az útból.

2023. szept. 2. 13:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Max. 10 perc alatt visszafolyik az olaj, ha rendben a szint, akkor mehettek tovább nyugodtan. Kipufogó alkatrészein nem szerencsés ha marad pl. hővédő lemezen.
2023. szept. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Közben negnéztem az olajat a szintig töltöttem indulás elött talán fél milimétert ment lentebb ahoz képest hál istennek nem sokat köpködött szét. Kicsit meg is hajtottam egy minimális füstölésen kívül nem történt semmi. Köszönöm a válaszát az elsőnek. Azért otthon átnezetem a motorteret
2023. szept. 2. 13:38
 3/6 anonim ***** válasza:

Meg van a kupak? Akkor semmi gáz.

Nézd meg az olajszintet, ha minimum felett van akkor, irány tovább. Ha nem akkor az első benzinkúton vegyél olyan besorolású olajat amit öntögettél, és töltsd fel.


És ahogy #1 írta kipufogó ne maradjon sok olaj, az ilyen letörölt olaj film kis (nagy) füstöléssel el párolog 1-2 perc alatt.

2023. szept. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is jártam már hasonlóan. Rosszul tettem vissza az olajbeöntőt, így mentem 230 km-t autópályán. Kicsit kifröcsögött az olaj. A blokk oldalát, miután lehűlt, letörölgettem féktisztítós ronggyal. Ellenőriztem a szintet. Max egy deci ha kifröcsöghetett. Én nem aggódtam ezt túl. Visszatettem rendesen a kupakot és konstatáltam, hogy legközelebb nem leszek ilyen balpénisz, jobban figyelek rá.

Szóval én a te esetedben sem dőlnék a kardomba.

2023. szept. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát. Otthon én is áttörölgetem féktísztítós ronggyal. Amúgy jól megszívattam magam mert miközben törölgettem az olajat megcsípkedett a nyestriasztó is.
2023. szept. 2. 17:13
 6/6 anonim ***** válasza:
Legalább tudod, hogy működik a nyestriasztó. 😀
2023. szept. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!