Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a különbség ezek az olajok...

Mi a különbség ezek az olajok között? Megéri a dupla árat a drágábbik? Miért vannak ilyen nagy különbségek árban olajok között?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


2023. szept. 3. 20:39
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Én az olcsóbat venném


Ha az autó kézikönyve sezrinti leírásnak megfelel akkor jó bele az olcsó is.


Főleg ha valami idősebb autóba akarod tölteni!

2023. szept. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

A Mannol egy 20! éve alapított kínai-litván "olajcég" ami direkt olcsó olajakat árul. Elvileg a ráírt specifikációkat tudnia kell.

A Motul egy 170 éves bejáratott márka. Valószínűleg valamivel komolyabb tapasztalattal csinálják.

2023. szept. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
semmi nem bizonyítja hogy a drágább jobb:)
2023. szept. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 krwkco ***** válasza:
100%

"Miért vannak ilyen nagy különbségek árban olajok között?"

Az árkülönbség egészen kis részét fejlesztésre, a túlnyomórészt TV reklámra, F1-as csapatokra, meg ilyenekre fordítja az olajvállalat.

2023. szept. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A nevet fizeted meg javarészt.
2023. szept. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Évek óta használok Mannolt,igaz nekem a 10W40 Classic kell, a kék flakonos, teljesen jó én bízok benne.
2023. szept. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Adalékolasban biztosan van különbség, de a Mannol jó olajat gyárt


Egy olcsóbb autóba, Maximum 2.5-3 millió értékig lazán rakhatod bele.

2023. szept. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Motoron jó tapasztalatok vannak a Mannollal. Nekem most időszerü a csere és ezt kap a mostani Motul helyett, akik használják azok szerint érződik, hogy finomabban vált ennél a típusnál a motorjuk. Vannak olajok amikről meg nem is hallottam korábban mint a Xado, és mégis veri sok nagy nevü márkát, és motoron nagyon kijön a különbség olaj és olaj közt.

Ahogy előttem írták, a nevet kell megfizetni, és a Motul most nagyon tolja a reklámait, de attól még nekem annyira nem bizonyított. Pl az 50-es motoromban , pár nap után összeragadnak a kuplunglamellák. Régebben hasonlóan sztárolták a Castrolt, de kocsim váltójában mégis jobban bevált a Valvoline, pedig az európában nem egy elterjedt márka.

2023. szept. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!