Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bőrülés kényelmetlenebb?

Bőrülés kényelmetlenebb?

Figyelt kérdés
Még nem sikerült két egyforma autóba ülni amiből az egyik bőrüléses a másik szövet vagy plüss. Van különbség egyforma autónál? Nem a külső érzetre gondolok, a tapintásra, hanem hogy mennyire süppedek bele, mennyire puha maga az egész ülés, ilyenek.

2023. szept. 8. 07:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Ízlés kérdése. Én szeretem a bõrt, és tartósabb is, nekem volt mindkettõ.

De ha olyat kérdezel, akinek kárpit van, tuti meg fogja magyarázni, hogy miért az jobb. Igaz a bõrösre is.

2023. szept. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Ugyanaz, mint a bőrkanapé vs. szövetkanapé vita. A designerek egybehangzók véleménye, hogy a bőr nem való beltérbe, a vásárlók mégis szívesen fizetnek magas felárakat érte, így marad a kínálatban. Ha van is olyan járműtípus, amibe illik a bőr, az a kabrió, roadster, mert azt főleg nyáron használod és esetleg érheti nedvesség, de a bőr amúgy a kormányra és sebességváltóra a leginkább alkalmas.

Ja - s persze további nagy hátránya, hogy bár régen egész természetes, vastag marhabőröket lehetett kapni, ma már a bőrülést tartósra is kell gyártani, nem elfogadott, hogy 8-10 év után elkezd kirepedezni vagy meg lehet karistolni egy éles ruhadarabbal (pl. cipzárral). Így egy csomó kellemetlen vegyszer van belefőzve, hogy összetartsa, s ezek folyamatosan párolognak ki belőle. Akkor már lehet, hogy jobban jár a tulajdonos a műbőrrel vagy a műanyag szövettel.

2023. szept. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy mondani szokták:

nyáron forró, télen hideg a bőr.

A "süppedésük" majdnem egyforma, mert a rugószerkezet, a tömőanyag, a kárpitozás ugyan az, csak a fedőréteg másabb.

A bőr drágább, emellett kényesebb, a tisztítása macerásabb és ápoló anyagokat is igényel.

Utcai autóba nem sok értelme van.

2023. szept. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
En mikor hasznalt autot neztem probaltam boroset es karpitosat is ugyan abbol. Meg a borosok kozott is van kulonbseg es az sem mindegy mennyire van kiulve. Vegul karpitosat vettem.
2023. szept. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

4# „ugyan abbol“


Ugyan mibõl?

2023. szept. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

4. " Meg a borosok kozott is van kulonbseg "

Na meg a sörösök közt is van különbség.

2023. szept. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Bőr és bőr ülés között is óriási különbség lehet. Besüppedés szempontjából sokkal fontosabb, hogy milyen, mennyire kemény a szivacsozás. Ezt nem a külső "huzat" fogja megszabni, érzetre sem.

Amúgy én a félbőrt preferálom. Egyesíti a két anyag előnyeit. Eddig minden autómat ilyennel rendeltem. Amit használtan vettem, az is félbőrös volt, bár ott nyilván nem ez volt az elsődleges szempont.

2023. szept. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Koaxk Ábel ***** válasza:

Átolvastam a kommenteket és van amit nem teljesen értek.


Pl: "A bőr drágább, emellett kényesebb, a tisztítása macerásabb és ápoló anyagokat is igényel."


Az tény, hogy drágább amikor megveszed vele a kocsit, a tisztítása meg a kényessége pont, hogy marha jó.


Egy kárpitból kiszedni valamit ha ráömlik, iszonyat macera, sok esetben csak szakember tudja kitisztítani. A bőrt meg letörlöd és ennyi.


Ami igaz, hogy a bőr időszakos kezelést igényel, de ez sem horror, időnként bőrápolóval átkened az üléseket, ez sem napi vagy heti program, kb fél évente, vagy évente ha kicsit foglalkozol vele komolyabban, nem fog xarrá repedni. Akkor meg kibírható egy pár ezer forintos bőrápoló készítmény.


Ami igaz, és plusz pont a szövet irányába, hogy a bőr nyáron meleg, télen hideg...


A bőr irányába meg plusz pont, hogy sokkal elegánsabb mint a szövet.


A kényelem meg az autó ülés kialakításától is nagyban függ, erre ahogy néztem senki nem tért ki, pl egy sport ülés nem lesz sehogy extra kényelmes.


Ami szerintem a legkényesebb anyag lehet az Alcantara, bár tapintásra talán az egyik legjobb anyag, de azt egy szopóroller lehet tisztán tartani.

2023. szept. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"egy sport ülés nem lesz sehogy extra kényelmes."

Érdekes, mert nekem pont a keményebb szivacsozású, keskenyebb, de jobb oldaltartású sport ülések a kényelmeseb, szemben a széles barokkos süppedős fotelekkel, amiben menet közben dülöngélsz.

2023. szept. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
1# Dehogy tartósabb! Igénytelenebb inkább!!
2023. szept. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!