Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ezt tényleg tudni kellene a...

Ezt tényleg tudni kellene a vizsgán? Tőletek is elvárták? (KRESZ)

Figyelt kérdés

Ma voltam AM kategóriás járműkezelési vizsgán, elég magabiztosan mentem oda, azt hittem nagy meglepetés nem érhet, mert mások is mondták hogy könnyű volt. Elkezdődik a vizsga, először mondom megvizsgálom a gumikat. Elkezdem kézzel nyomkodni (mint ahogy azt az oktatóvideón mutatták), erre szól a vizsgáztató, hogy ezt nem így kell. Kérdezem, akkor hogy? Mondja, hogy lábbal rá kell nehezedni, mert csak úgy lehet. Megcsináltam, úgy ahogy kérte. Mondja, hogy még valamit ellenőrizni kell a gumin. Először gondolkodtam (mert az oktatóvideón ezt szintén nem mutatták), hogy mégis mi lehet az, de aztán beugrott a KRESZ-ből, hogy a gumi felszíne lehet. Mondom a redőzetet is nézni kell a tapadás miatt. Mondja, az nem is a tapadás miatt van, ez nem versenymotor, hanem az eső miatt. Erre csak bólogatok, hogy ahhha OK. Kérdezi, hogy na és hány milliméternek kell lennie minimum? Tippelgetek számokat, egyszer csak megunja, és mondja hogy ez így nem lesz jó, megbuktam. (egyébként 1,6mm mint később kiderült).

Én nem tudom, hogy ez így tényleg így szokás-e vagy csak velem csesztek ki ennyire. A KRESZ-t rendesen megtanultam, hibátlanra is vizsgáztam belőle, de ilyen jelentéktelen dolgokat hogy hány milliméter a redőzet nem jegyeztem meg pontosan. Teljesen életszerűtlen hogy én majd minden indulásnál ilyen spéci eszközökkel méregetem hogy vajon megvan e. Még magán a KRESZ vizsgán is csak az a kérdés, hogy miket vizsgálunk (ezt tudom is: gumi, kormányberendezés, fékek, lámpák). Hozzáteszem, hogy a vizsgaszabályzatban sincs benne a pontos szám. Ha megkérdeznék 100 robogóst, 99-nek fogalma sem lenne róla.


Ti mit gondoltok erről, jogos elvárás, vagy csak direkt szívattak meg, mert nem tetszett a képem? Hallottam olyanokat is, hogy Magyarországon érdemes lefizetni a vizsgáztatót, ha biztosra akarok menni, de én ilyet tuti nem csinálok. Még majd újra megpróbálom a vizsgát később, remélem sikerülni fog.



#jogosítvány #vizsga #AM #robogó #járműkezelési vizsga
2023. szept. 13. 17:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyetlen dolog érintkezik a talajjal: a gumi. Állapota döntő fontosságú.
2023. szept. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a fenébe ne kellene? Biztonsági szempontból az a legfontosabb, kötelező tisztában lenni vele.


És mi az, hogy oktatóvideó? Nem onnan kell megtanulni, hanem az elméleti oktatásból, illetve utána a gyakorlati oktatótól a gyakorló órákon.

2023. szept. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Koplárovics Béci ***** válasza:

Autónál is kell tudni, hogy nyári 1.6mm, téli 4mm. Nem kötelező megvárni, hogy 1.6mm legyen. Azt szokták nézni, hogy ha egy százas érmét beleállítasz, és az ezüst színű rész kb 2mm. Ha attól alacsonyabb a minta, akkor irány a gumis, nem kell megvárni, míg pontosan 1.6mm lesz. A te, és más közlekedő élete múlhat a jó gumin.

Nem hiszem, hogy az 1.6mm ismerete ne lenne elvárható az AM-hez.

2023. szept. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Egyrészt az elvárás jogos, hiszen tényleg mások életével játszol ha rossz a gumid.

Másrészt pedig erről a tudásodról elvileg már beszámoltál a kresz vizsgán, de simán ellenőrizheti ezt a tudást a gyakorlatban.

Az oktatódat kellett volna megkérned, hogy ezeket mutassa meg pontosan mit és hogyan ellenőrzünk. Miket mondunk stb.

2023. szept. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó videót néztél kérdező, mert itt mindjárt az elején említik a bűvös 1,6mm-es mintamélységet.

https://www.youtube.com/watch?v=ovQsICL7Kos&t=1387s&ab_chann..

#2 Sajnos vannak tróger iskolák! Nekem se mondta el az oktató, hogy miket kell ellenőrizni a motoron, hanem nézzek a youtube-on videókat, amikbe persze a vizsgabiztos beleköt. Számomra pl ez életszerütlen, hogy ne nézzek rá időnként a fékfolyadéktartályra, és a benne lévő szintre. A videóban is említik ennek ellenőrzését, illetve én is mondtam a vizsgán. Erre közbeszól a vizsgabiztos, hogy az nem kell ellenőrizni.

Amúgy ezt az 1,6mm-t nyugodtam megjegyezheted, mert az autóguminál is ez a minimum érték .

2023. szept. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nekem az oktatás abból állt, hogy megmutatta az oktató, hogy hogyan kell elindítani a robogót, majd mondta, hogy körözzek vele a gyakorlópályán. Az indulás előtti ellenőrzés teljesen kimaradt, azt sem mondta hogy nézzek róla videót vagy valami, csak magamtól néztem kicsit utána, megnéztem 1-2 oktatóvideót autósiskolák youtube csatornáján.
2023. szept. 13. 18:41
 7/16 A kérdező kommentje:

4-es


A KRESZ vizsgán nem kérdeznek ilyet. Vagy 30x végigpörgettem a teszteket a KRESZ előtt, de a konkrét számot sehol sem kérték.

2023. szept. 13. 18:48
 8/16 anonim ***** válasza:
55%
A megbuktatást nem tartom jogosnak de az jó, hogy felhozódott.
2023. szept. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Tanulni nem a tesztekből kell, hanem a könyvből. Ott meg benne van. Szerinted mi honnan tudjuk?
2023. szept. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket nagyon kell tudni. Viszont nem értem, minek nyomkodni meg rugdosni a gumit, mert nyugodj meg, egy lassú defektet rugdosással sem veszel észre. Guminyomásmérő oszt kész.
2023. szept. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!