Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Utalhat ez valamilyen hibára,...

Utalhat ez valamilyen hibára, hogy rükvercből valamikor nehezen tudom kilökni üresbe a váltót még benyomott kuplunggal is?

Figyelt kérdés
Mindez álló helyzetben illetve néha előfordul a többi fokozatokkal is.

2023. szept. 14. 15:37
 1/7 hypno ***** válasza:
Leginkább arra, hogy a gond van a kuplung beállításával, vagy az egéz szerkezettel.
2023. szept. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Akkor lehet azért hallatszódik mindig egyes fokozatban valami fura zörgő zaj?

Csak egyesben hallani induláskor, utána abba marad.

2023. szept. 14. 19:08
 3/7 A kérdező kommentje:

Igazából maga a váltással nincs is gond, szépen veszi teszi a dolgát.

Annyit még észrevettem ma, mintha érezném a váltókaron keresztül a benne mozgó fogakat, hogy nem olyan puha meg nem is vajpuha, hanem szószerint érzem a kart ahogy kísérem végig az úton. Minden egyes részt érezni a karon. Nem tudom másképp kifejteni.

2023. szept. 14. 19:17
 4/7 krwkco ***** válasza:

Be tudod rakni a sebváltót hátramenetbe

álló autóban

emelt fordulaton járó motornál?

Akkor soha nem recseg? Mert, ha nem recseg, akkor a kuplung biztosam megszakítja a kapcsolatot a motor és a váltó között. Akkor máshol kell keresni a hibát.

2023. szept. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Be tudom rakni ha áll vagy épp jár a motor, csak pl. amikor tolatok aztán megállok és vissza tenném 1-esbe de előtte üresbe alig tudom kitenni.

Amúgy nem recseg meg semmi ilyesmi nincs, azt leszámítva amikor elindulok egyesben akkor hallani furcsa hangot.

Lehet érik már benne a váltó olaj csere?

2023. szept. 15. 00:21
 6/7 anonim ***** válasza:

EZt ne tanuld meg hogy egyből váltó csere.

Először megkell nézni hogy mi a baja.

2023. szept. 15. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 hypno ***** válasza:

#5


Az is lehet, hogy a váltókar kulisszában egyszerűen kilazult pár csavar, vagy elkopott, eltőrt egy alkatrész.


Vagyis a váltó teszi a dolgát, csak a manuális működtető szerkezet akad.

2023. szept. 15. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!