Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóban légpárnát idéglenesen...

Autóban légpárnát idéglenesen meg lehet ragasztani mondjuk valami extra erős ragasztó szalaggal?*

Figyelt kérdés

Van egy mercedes szemelyautóm,tegnap reggel észre vettem a bal első futóműben lyukas a légpárna.(nagyon apró lyuk szinte észrevehetetlen épphogy ereszt)

Az autó szerelőm helyileg kB 250km re lakik tőlem.

Így arra gondoltam valami idégleges megoldásnak megfelelne e ha mondjuk valami extra erős ragasztó szalaggal körbe ragasztóm?



Mondjuk minimum valami ilyesmi ragasztóra gondoltam.



[link]



Vagy esetleg ha ez erősebb:


[link]


Válaszokat előre is köszönöm.


2023. szept. 19. 07:18
A kérdező szavazást indított:
Igen autóban légpárnát idéglenesen meg lehet ragasztani
Csak légrugot nem tudsz megragasztani,de légpárnás igen
Légpárnás még idéglenesen sem tudsz megragasztani
5 szavazat
 1/8 krwkco ***** válasza:

Nem tudom, hogy hogy néz ki ez a légpárna és mekkora nyomás van benne.

De az általában igaz, hogy az erő=nyomás*felület. És a szalag ragasztóanyaga folyamatosan elengedi magát, ha erőnek van kitéve. Egyre nagyobb buborék keletkezik, egyre nő a leválasztó erő.

Szerintem jobb az esélyed, ha a ragasztószalagot leszorítod valamivel, ami nem "ereszt", nem deformálódik erő hatására. Pl. ha megtudod tenni, hogy ezt a "párnát" körbetekered több menet spárgával vagy dróttal.

2023. szept. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 krwkco ***** válasza:

"körbetekered"

Természetesen miután már rajta van a ragasztószalag.

2023. szept. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Van légpárnás autó közúti forgalomra? Akkor nem kerekeken megyen?

Az abroncsot nem tudod házilag javítani és életveszélyes is lenne minden ilyen kísérlet. Az abroncs az egyetlen, ami az úttal érintkezik, annak épsége a legeslegfontosabb.

2023. szept. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kéne egy olyan szerelő, aki nem az ország másik felén lakik, nem...?
2023. szept. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Noren1989 ***** válasza:

Gyerekek, ez valszeg a légrugó lesz.


Én nemigen mennék ezzel a kocsival sehovasem, ha ereszt.

Konkrétan milliós kárt kockáztatsz, de lelked rajta.

2023. szept. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Természetesen nem tudod megragasztani. Ha járó motorral még felemelkedik, akkor el tudsz menni a szerelőig.
2023. szept. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vannak légrugó javító megoldások, de beváltat még nem láttam - elöregszik a gumi anyaga, nincs mit tenni. Ha csinálni akarsz valamit, akkor hajrá, rontani úgysem lehet már, egy tip top Belső foltot adnék neki heccből, aztán lesz ami lesz, úgyis mindegy már.
2023. szept. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amit kívülről ragasztasz fel, az nem valószínű, hogy bent fogja tartani a nyomást. Ha mégis próbálkoznék, én is a tip-top foltot tudnám javasolni. Esetleg megpróbálhatsz beledugni egy bringás tubeless javító "kukacot", de ahhoz komolyabb bringabolt kell, ahol tartanak ilyesmit. Ezzel valószínűleg tágítod a lyukat, szóval akár ronthatod is a helyzetet. Nem tudom, hogy egy ilyen légpárna anyaga mennyire rugalmas, mekkora eséllyel marad benne a kuka. Ez külső gumiba van tervezve, ahol a szövetszerkezet miatt nem igazán nyúlik a gumi anyaga, tehát nyomásra nem igazán lesz nagyobb a lyuk.
2023. szept. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!