Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használtautó vásárlásnál mi a...

Használtautó vásárlásnál mi a legfontosabb hogy az autón jó állapotban legyen?

Figyelt kérdés
Tehát gondolom nem baj ha cserélni kell az olajat vagy a visszapillantót, a gumik cserések, vagy éppen a szilentek is eléggé elhasználódtak már. Ezzel szemben viszont gond lehet ha rozsdás az autó vagy fura hangok jönnek a motorból, vagy a váltó is furán viselkedik? Mi egyéb jöhet még számításba, ami felejtőssé teszi a kocsit?
2023. okt. 1. 21:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Idősebb autóknál a rozsda. Egyszerűen nincs karosszériás, aki elvállalja és normálisan meg is csinálja, ha gond van vele. Az árat már meg sem említem. Én kizárólag tulajdonostól veszek kocsit. Sokszor a környezet és az eladó nagyon sokat elárul arról, hogy milyen gazdája volt az autónak.
2023. okt. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A fő elemek: kaszni ne legyen rozsdás a fontos helyeken, váltó jól működjön, motor jó legyen. A többi csak apróság, olcsón javíthatóak általánosságban. Persze vannak drága dolgok típusspecifikusan ezeken kívül is.
2023. okt. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindenkinek más, pl. engem nem érdekelnek az optikai dolgok,

nálam motor, váltó, futómű, karosszéria rulez.

2023. okt. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha a külsőt nézzük, akkor a karosszéria. Nem a kis sérülésekre gondolok, karc pici horpadás stb... hanem a küszöböknél a rozsda, kerékíveknél, fő tartó elemeknél, alváz, meg ilyesmik. Aztán motorja legyen rendben, váltó, futómű, fékek, kerekek stb... ne lógjon a kipufogója, ne legyen széjjel sem rohadva. Meg persze a biztonsági dolgok mint írtam fékek, kormány. Elektromos dolgoknál is elsősorban a világító berendezéseknek kell rendben lennie.


A többi már kb mellékes, de az autó tisztasága is sok mindent elárul. Nem arra gondolok hogy van rajta pici por, sár maradványok, hanem ne legyen benne disznóól, vastagon poros, szemét, zsíros kézzel összefogdosott dolgok, stb..

2023. okt. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!