Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Végre újra beállt egészséges...

Végre újra beállt egészséges szintre a benzin és a gázolaj ára közötti árkülönbözet. Kezdenek ismét normalizálódni az üzemanyagárak?

Figyelt kérdés

Péntektől 50 forint lesz az árkülönbség 1 liter benzin és gázolaj ára között. Az elmúlt évtizedben szinte folyamatosan ekkora volt a különbség a benzin javára.


Jó dolognak tartom, hogy drágább a gázolaj, mint a benzin, mivel a dízelmotoros járművek sokkal károsabbak a környezetre, a nyugati nagyvárosokból néhány éven belül teljesen kitiltásra kerülnek. Ha jelentősen drágább a gázolaj, mint a benzin, akkor nem fognak az emberek kedvezőbb fogyasztású dízelmotoros autókat vásárolni használtan sem, hanem inkább benzinest, hibridet, vagy elektromos autót fognak venni.



2023. okt. 4. 18:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"Az elmúlt évtizedben szinte folyamatosan ekkora volt a különbség a benzin javára."

Melyik országban?

"a dízelmotoros járművek sokkal károsabbak a környezetre"

Rosszul tudod. A benzinmotor fajlagosan több üvegházhatású gázt termel, jobban hozzájárul a klímaváltozáshoz.

"Jó dolognak tartom..."

Drágább lesz a tömegközlekedés, minden drágább lesz amit szállítani kell. Örülök, hogy ez neked jó dolog.

2023. okt. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Csak margóra a benzin a nafta gyartasanak a mellektermeke, ugyh ha nemlesz dieseles auto, akkor igaz meg sokminden hasznal diesel motort de ha lecsökken a naftagyartas dragulni fog a benzin is. Ugyh. A helyedben nem örülnék ennyire.
2023. okt. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
11%
Van, aki 2023-ban még belsőégésű autót vesz...?
2023. okt. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"Van, aki 2023-ban még belsőégésű autót vesz...?"

Te egy országgyűlési képviselő vagy, hogy ennyi pénzed van új autóra? Neked a dolgozó magyar nép vesz autót, nem te magadnak.

2023. okt. 4. 20:19
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az EU-ban van olyan ország, ahol a gázolaj olcsóbb a benzinnél, némelyik országban pedig azonos árban adják őket.
2023. okt. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Jó dolognak tartom, hogy drágább a gázolaj, mint a benzin, mivel a dízelmotoros járművek sokkal károsabbak a környezetre..."


Eddig olvastam, itt jöttem rá, hogy a kérdező totál tudatlan, buta, lusta.

2023. okt. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"Jó dolognak tartom, hogy drágább a gázolaj, mint a benzin, mivel a dízelmotoros járművek sokkal károsabbak a környezetre..."

Eddig olvastam, itt jöttem rá, hogy a kérdező totál tudatlan, buta, lusta."


A nyugat-európai nagyvárosok vezetői is mind tudatlan, buta, lusta emberek, mert kitiltják a dízel autókat? Miért nem te vagy egy nagyváros élén, ha ilyen okos vagy?

2023. okt. 4. 22:21
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, az ipari gépek, mint a mozdonyok egy része, hajók, kamionok, kisteherautók, buszok egy része mind diesel motorúak amiket nem fognak még kivàltani holnap semmivel.


Tehát olyan miatt aggódsz, aminek alig van jelentősége, plusz totál lényegtelen, a szomszéd Janinak, hogy a 2.0 Passat TDI-t mennyiért tankolja, mert ugyanannyit fog autózni, ha 1000Ft/l a gázolaj akkor is.

2023. okt. 5. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom eldönteni, hogy a kérdező tényleg ennyire buta, komolyan is gondolja amiket ír, azaz valóban ekkora nála a sötétség, vagy csak a szándékos provokáció miatt unalomból trollkodik...?!
2023. okt. 5. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9: Szerintem a kettő egyszerre :)
2023. okt. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!