Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az álom autó ami néha rémálom?

Az álom autó ami néha rémálom?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 27 éves pasi vagyok. Van egy prémiumnak nevezhető (japán) autóm ami régóta az álmom volt. Nagyon szeretem viszont mostanában előjöttek rajta kisebb-nagyobb problémák. Jövőhéten viszem egy márka specifikus szerelőhöz aztán kiderül mennyit kell rákölteni. Viszont a fél év alatt amióta megvettem ennyit még autón nem stresszeltem ,hogy ez a hang honnan jött és hasonló baromságokon. Sajnos úgy alakult az életem ,hogy nemrég költöznöm is kellett mivel párommal szétmentünk. Egyre jobban agyalok ,hogy most nem nekem való ez az autó. Minden javítás vagy alkatrész többszöröse egy átlag autónak illetve a fogyasztása is 10-11 liter körüli ami 100as benzinből kerül bele. Tehát a kérdésem az lenne ,hogy ti kitartanátok az álmaitok mellett vagy eladnátok amíg viszonylag egyben van és egy jóval kisebb fenntartási költségű autót választanátok? Hozzáteszem ,hogy jelen állapotában kb 2.5-3 millióért tudnám eladni és mondjuk 7-800 ezerért vennék egy kisebb autót inkább. A fennmaradó összegből a tartozásaim is letudnám illetve még maradna is ami nagyon jól jönne. Sajnos anyagi gondok miatt a "munkába járós" autó sem opció mivel nincs miből. Nagy dilemmában vagyok kérlek segítsetek reálisan dönteni. Vagy várjam meg mit mond a szerelő?
2023. okt. 8. 22:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%

Lehet, hogy rossz állapotú autót vettél?

Mindenképpen várd meg a szerelő véleményét!

2023. okt. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Végig vezetett szervíz könyves és minden papírja megvan viszont mintha minden probléma nálam jönne elő. Ezért gondoltam ,hogy vesződjön vele inkább más
2023. okt. 8. 22:41
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Azzal azért számolj, hogy 7-800 ezerért már nem kapsz használható kocsit, max. olyant mint a mostani, amiben minden megy tönkre és valószínűleg még rozsdás is...

Csak azért mondom, mert most én is kocsit keresek, én is kisebb autókat nézegetek, de konkrétan 1,5 millió alatt nem igazán van jó, és akkor ezért az árért is 10-15 éves kocsit kapsz.

2023. okt. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

a vezetett szervizkönynek ne dőlj be...

Hány köbcentis a motor, milyen SAE olaj van benne, füstöl -e, és könnyen átment a

műszakin(ha te vitted)?


Ha álmaid autója, akkor ne add el, javíttasd meg, és élvezd.

2023. okt. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
33%

Milyen japán autót vettél, ami sokat fogyaszt és minden javítás, vagy alkatrész többszöröse egy átlag autónak?


Csak nem egy nyolcadik generációs Honda Civicről van szó?

2023. okt. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
83%
Lexus inkább szerintem..
2023. okt. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Lexus IS 250 ről van szó. Amíg egy toyotán 100 ezer + munkadíj a vezérlés csere pl ezen 800 ezer plusz munkadíj. És akkor még nem a márkaszervíz cseréli 1.5 millióért. De az vígasztal ,hogy legalább kényelmes és jól megy 😅
2023. okt. 8. 23:06
 8/20 anonim ***** válasza:
77%

Lexus köztudottan pénztemető és ez csak rosszabb lesz ahogy öregszik.


Ezeket tipikusan akkor adják el amikor már 10+ éves és már nagyon kellene rá költeni.

Az eladáshoz sok szerencsét 😀

Kb kutyát nem érdekli ez az autó alapból + amilyen infláció van + amilyen drága az üzemanyag....

De talán találsz balekot.

2023. okt. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Átlag magyar fizetéshez képest egy Civic fenntartása is drága. A Lexus fenntartása pedig már tényleg horror összeg, valószínűleg te az átlagnál jelentősen jobban keresel.


Add el, ha anyagi gondjaid vannak és vegyél olyan olcsóbban fenntartható autót, ami valamennyire kényelmes, de szintén jól megy, biztosan találsz ilyet.

2023. okt. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Erre csak te tudsz válaszolni magadnak.

Én személy szerint kitartottam, nem bántam meg. De neked kell tudni mit bír el a kassza, mert most kb. arról van szó igazán.

2023. okt. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!