Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy használtabb olajat ehet...

Egy használtabb olajat ehet az autó, egy újabbat pedig nem? Mi az oka ennek a jelenségnek?

Figyelt kérdés
Egy sima egyszerű 1.8 szívóbenziens motorról van szó. 1000 km-ként szoktam ellenőrizni. 1 év vagy 10.000 km-ként cserélem, amelyiket hamarabb elérei. Azt figyeltem meg, hogy kb 8.000 km után, amikor már eléggé fekete az olaj akkor kb 1 decit fogyaszt 1000 km-ként. Mi ennek a jelenségnek az oka? A motor nem hiszem, hogy szét lenne kopva, mert akkor frisset is enné, bár nem tudom ez soknak számít-e. 50-50%-ban használom városban, vagy országúton. Hidegen sosem hajtom, de melegen se nagyon. Az autóban valós 140.000 km van.

2023. okt. 11. 19:12
 1/3 A kérdező kommentje:
Még annyit megjegyeznék, hogy mindig típusspecifikus minőségi olaj megy bele, amit a gyártó javasol, sosem más!
2023. okt. 11. 19:13
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A használat során "vékonyodik" az olaj, ezt főleg a végén lehet észrevenni pl egy kis olajfogyasztás vagy alacsonyabb olajnyomás fejében.


Friss olajjal, meleg motornál nálam is meg van alapjáraton a 2,5 bar olajnyomás.

Olajcsere előtt (10e km) már csak 1,5 bar felett van kicsivel, szintén meleg motornál alapjáraton.

2023. okt. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
#2: Tehát akkor ez egy normális jelenségnek mondható, nem kell tőle nagyon megijedni? Ezt az olajnyomást honnan látod? Gondolom a te autód kiírja. Vagy esetleg egy régi (2010 előtti) autóban kiolvasható valamilyen motordiagnosztikai programmal?
2023. okt. 12. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!