Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hűtővíz nélkül mekkora utat...

Hűtővíz nélkül mekkora utat lehet megtenni?

Figyelt kérdés

Van egy Nissan Juke 2013 1.6 benzin autóm.


Tegnap sajnos elütöttem egy állatot, és teljesen szétroncsolta a hűtő és klíma radiátort. Pont olyan helyen mentem, ahol nem volt lehetőségem megállni, de kb 15 perc múlva találtam egy leállóhelyet.


A check engine lámpa felvillant a műszerfalon, és az összes víz elfolyt a kocsiból. Ezután hívtam egy autó mentőt akivel elvitettem az egyik műhelybe.


Amikor álltunk fel a rámpára, indításkor a check engine lámpa még mindig ott volt nem tűnt fel, hideg motornál sem,így azt gyanítom, hogy a motornak is lett valami baja, hacsak nincs valami víznyomás mérő szenzor benne, ami úgy érzékelte hogy nincs víz.


A kocsi indításánál nem tapasztalok semmiféle problémát, ugyan olyan az alapjárat is, amikor a rámpára álltunk fel a kocsiban megvolt az erő, füstölni sem füstölt.


Véleményetek szerint mi károsodhatott, ami miatt a check engine felvillant? Lehet valami komolyabb baja a kocsinak?



2023. okt. 12. 16:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ki kell olvasni a hibakódot. Ha nem ment fél fölé a vízhőfok mutató, akkor az nem okozott semmi gondot, hogy nem volt benne víz.
2023. okt. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

15 perc elég sok idő.

Attól is függ hogy ez idő alatt milyen sebességgel mentél ill. milyen fordulattal.

Szerintem a motorban belül valami károsodhatott, esetleg megrepedt a motorblokk is.

2023. okt. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Mivel 15 percet mentél meleg motorral, hűtés nélkül, így akár károsodhatott is.

A check engine csak annyit jelent, hogy van valami hibakód.

2023. okt. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
68%
Semekkorát.
2023. okt. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
A hőfok mérő nem ment teljesen fel, de talán több volt mint a fele. Pont abban a pillanatban villant fel a check engine, amikor megtaláltam a leállóhelyet. Alacsony fordulaton vezettem kb 2500, a sebesség valahol 60km/óra körül volt.
2023. okt. 12. 17:10
 6/17 anonim ***** válasza:
21%

"Ha nem ment fél fölé a vízhőfok mutató, akkor az nem okozott semmi gondot, hogy nem volt benne víz."


Igen, akkor támasszuk ki a mutatót, hogy ne tudjon a középnél feljebb menni, akkor nem kell többet víz se bele. 😅

2023. okt. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%

Attól hogy nem megy fel a hőfok még lehet baja a motornak.

A hőfokmérőt a folyadék hője működteti.

Tehát ha nem mutat meleget attól még lehet olyan része a motornak ami túl melegedett.

2023. okt. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Altalaban milyen sorrendben mennek tonkre az alkatreszek ilyen esetben?
2023. okt. 12. 17:43
 9/17 anonim ***** válasza:
Nem alkatrészek mennek tönkre, hanem a motor hengerfejes lesz.
2023. okt. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Lehet a vízpumpa is tönkremehetett, ugyanis víz nélkül dolgozott.
2023. okt. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!