Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől eshet le beindítás után...

Mitől eshet le beindítás után hirtelen a fordulatszám? Mi produkálhatja jellemzően ezt? Van bárkinek gyakorlati tapszatalata ezzel a motorral?

Figyelt kérdés
Az autó egy második generációs S40 1.8-as benzin-s. Beindítás után kissé leesik a fordultszám, monduk olyan 500-600-ra, a 800 helyett. Eztán persze megemelkedik és dusít, ahogy kell. Ezután elindulok és váltás után, megint kicsit leesik a fordulatszám, mintha le akarna fulladni, de sosem fullad le. Ezt 2-3x megcsinálja maximum és utána már nem, ahogy melegszik már nics jelen, üzemmelegnél sem természetesen. A motor jó állapotban van szerintem, nincs olajfogyasztásom se. Olvastam valamit erről a motorról, hogy a fordulatszám egyenletességgel lehet probléma, ezeknél a motoroknál. Nekem eddig ez nem volt 1 éve jött elő, persze lehet úgy értik, idővel megjelenik. Elektromos fojtószelep van bennük, esetleg arra tippelek, talán EGR (de elmélietleg tiszta). Mindig nagyon odafigyelek rá, 100-as benzint tankolok. Gondoltam esetleg még egy jó injketor tistzítóra, amit használnák pár tankolásnál, de lehet semmi köze az egészhez.

2023. okt. 21. 14:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Kikell olvastatni.
2023. okt. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
#1: Nincs semmi hibakód (kop-kop). Persze lehetséges ettől látszódna valami, nem tudom. Esetleg erről írhatnál bővebben, milyen értékek lehetnek árulkodóak.
2023. okt. 21. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!