Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a hatékonyabb világítás...

Melyik a hatékonyabb világítás szempontjából?

Figyelt kérdés

Amelyiknek üveges, projektoros a vége, vagy amelyiknél szabadon vannak a ledek?


Egyik: [link]


Másik: [link]



2023. okt. 22. 17:50
 1/7 nemaRendőrség ***** válasza:
38%
Annak amilyen van a kocsidban. Mást nem is szerelhetsz be
2023. okt. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%
Egyik sem, hulladék kínai szar mindkettő.
2023. okt. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Miért lenne hulladék? Azért, mert 1500 forint 1 db? Ez mitől komolyabb 5500-ért? [link]


1 db tehát 2700 forint, nem sokkal több, mint az 1500 forintos.

2023. okt. 22. 18:31
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

A legnagyobb baja, hogy rá van írva, hogy "Off road use only!"

Drága és felesleges. Egy ilyen szett árából 2x cserélsz hátul izzógarnitúrát, az 10év. Ha Can-bus-os kocsid van, hogy néha bejelez egy szar illesztésű ledre.

Ha izgat a dolog inkább Osram a No Name f@sok annyit se bírnak mint a 150Ft-os izzó.

2023. okt. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Ez mitől komolyabb"


Attól hogy Osram, a világ vezető járműizzó gyártója. Nem pedig hulladék kínai, amiben 20 filléres ledek vannak 5 órás üzemidővel. És akkor örülj, ha az 5 óra üzemidő alatt nem gyullad fel...

2023. okt. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ismerősöm néhány havonta cserélte a noname izzóit, ameddig normális márkásra nem váltott. Tudtommal azt még nem cserélte le, pedig már volt vagy 3 éve.
2023. okt. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
44%

Hatékonyság alatt mit értesz?

Fényerőt? Ha jól értem (mivel piros színű az egyik linkelt példány), ez féklámpába kell. Ha nem csinálsz magad mögött stadionvilágítást és nem sütöd ki a mögötted érkező retináját, valószínű akkor is tudatosul benne, hogy fékezel.

Alacsony fogyasztást? A generátorod valószínű bőven elbírja azt a pár tized ampert, amennyit egyikkel vagy másikkal megspórolnál. Tehát ebből a szempontból szerintem mindegy. 99,9999%-ban nem ez lesz a fő fogyasztó az autódban.

Amúgy én sem értem miért vannak ilyen sokan rágerjedve az utólagos ledesítésre. Akkora előnye szerintem nincs egy utólagos megoldásnak. Féklámpába, pláne rendszám világításnak, amibe sokan teszik, semmi értelme, felesleges pénzkidobás. Azért egy fillért nem adnék, hogy más jobban lássa a rendszámomat.

2023. okt. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!