Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi romolhatott el a fűtő...

Gárdonyi Tamás kérdése:

Mi romolhatott el a fűtő berendezésben?

Figyelt kérdés
Üdv mindnekinek, pár napja használtam a légkondit,(fűtésre) és sajnos valami baja lett, 2 es fokozatban ment, feltekertem 3 as(max) fokozatra, és valami égett szag jött ki a szellőzőnyílásból, majd levettem 0 ra, utána próbáltam tekergetni, de semmi reakció. Ha valaki járt esetleg így, kérem segítsen útmutatással. Annyi tippem van, hogy fűtőmotor, vagy ellenállás, de egyik fokozatban sem működik jeleneg.

2023. okt. 24. 14:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A kapcsoló és a ventilátor között bármi lehet, ezt csak személyesen lehet kideríteni.
2023. okt. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%

A ventilátor fokozatok működnek csak fűtés nincs?

Ha így van, akkor a fűtőszál mehetett tönkre (biztosan nem PTC kerámia, hanem valamilyen gagyi).

Ha pedig nem működik a ventilátor sem hűtés, sem fűtés üzemmódban, akkor a ventilátor hibásodott meg, illetve ha a kijelző sem működik, akkor a vezérlő elektronika is elszállhatott.

2023. okt. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A levegőt egyáltalán nem fújja,sem hideget, sem meleget. Kijelző nincs, régi autóról van szó, de köszönöm a tanácsokat.


Új infó: Ma véletlen megütöttem a lábammal a müszerfalat, és elkezdett kerregni a légkondi,(3 as fokozatban volt, mert úgy hagytam) azt hittem megjavul, de elhalgatott, lehet valami vezeték égett le, és hozzáert, vagy nem is tudom. A hétvégén szétszedem, és kiderítem mi lehet a baja. Ha valakit érdekel, szívesen leírom a tapasztaltakat.

2023. okt. 24. 19:09
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmikép se hagy bekapcsolva, nálunk egy idő után kigyulladt a rosz érintkezés miatt. Vezettem és csak azt vettem észre hogy füstöl a müszerfal.
2023. okt. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#3 Ebben az esetben szétéghetett valamelyik (vagy több) vezeték, és ha éppen nincs zárlat, akkor működik.

Ez a jobbik eset, de semmiképpen se hagyd bekapcsolva addig, amíg nem nézed meg a csatlakozó vezetékek állapotát. (2-es voltam)

2023. okt. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Fűtőmotor hiba volt, ha esetleg valakit érdekel. Köszönöm a segítségeket.
2023. nov. 13. 11:50
 7/7 anonim ***** válasza:
Szívesen!
2023. nov. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!