Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyjából mennyibe kerülne...

Nagyjából mennyibe kerülne ezek javítása az autómon?

Figyelt kérdés

Vettem egy 2004-es Hyundai Coupe FC 2.0-t, és pár apróságot szeretnék rajta megcsináltatni. Ugye eleve kap majd a szervízben egy olajcserét/olajszűrőt/légszűrőt meg amiket ilyenkor illik. Illetve a következőket szeretném rajta megcsináltatni:

-Az autó minimálisan jobbra húz, de alig észrevehetően (gondolom egy futómű beállításra lesz szükség).

-Az elektromos tükrök kicsit nehezen mozognak, a bal oldalit nem is tudom igazán előnyös szögbe beállítani.

-jobb ablakemelő kicsit gyengének tűnik, nem mindig akarja mozgatni az ablakot.

-illetve a kulcsokban szeretnék egy elemcserét

Mivel ez az első autóm, nem igazán vagyok tisztában az árakkal. Azért nem kértem előbb árajánlatot, mert nem szeretném hogy lehúzzanak engem, gondoltam előtte megérdeklődöm mi lehet egy tényleg reális ár ezekért.

A válaszokat előre is köszönöm!


2023. okt. 26. 13:52
 1/6 A kérdező kommentje:
***FX 2.0
2023. okt. 26. 13:53
 2/6 anonim ***** válasza:
A kulcsban az elemet te is ki tudod cserélni. Az ablekemelő lassúságánál fújd be az ablak peremét vagy a csúszóhelyet valami kenőanyaggal, vazelin, WD 40, ehhez nem kell szervíz. A tükröknél szintén, fújj be a tükör mögé valami kenőanyagot. A jobbra húzást valószínűleg keréknyomás eltérés okozza, benzinkútnál ingyen felfújhatod. Minek akarsz fizetni? Egyébként mivel minden út bogárhátas, domború az esővíz lefolyás miatt, minden kocsi húz egy hangyányit jobbra.
2023. okt. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%

Elemcseréért nem fizetnék szerviznek. Veszel elemet, kicseréled. Kb annyira bonyolult, mint a tv távirányítójában kicserélni.

Futóműállítás nagyjából 10-15e Ft, ha csak állítani kell rajta.

A többi aprósággal a legtöbb szerviz nem szeret piszmogni. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom. Elküldenek azzal, hogy szokd meg, hogy ilyen. Vagy adnak árajánlatot gyári új tükörre, ablakemelőre több százezer forintért, amit előre tudnak, hogy úgy sem fogod kérni. Lehet, hogy csak kontakthiba, vagy kenés kell a szerkezetnek. De amíg kiderítik, szétszedik, összerakják azzal is elmehet 2-3 óra. Máris több tízezer forint a munkadíj. De még ez a legjobb eset. Idősebb autókon már gyakran törnek a burkolatok, patentok a bontáskor. Nem szívesen vállalják be, hogy saját zsebből vegyenek neked újat. Vagy teszem azt, kiderül, hogy nem javítható a szerkezet, csak új alkatrész cseréjével. Te azt nem kéred, mert aránytalanul drága. A szétszedés-összerakás munkadíját ki fogja kifizetni? Bukták azt a pár óra munkaidőt? Vagy puffogva kifizeted és telekürtölöd a netet, hogy micsoda "balek lehúzós" banda: egy halom pénzt elkérnek és meg se tudják csinálni...

Szóval valamennyire sajnos meg tudom érteni, hogy ilyen munkákat sokszor, sok helyen miért nem vállalnak el.

2023. okt. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
Ablakemelő motort 1 óra alatt kicserélte karosszériás 25 éves Fordba, jó helyre kell vinni.
2023. okt. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Fú de örülök, hogy nekem már nem kell ilyen autókkal foglalkoznom.
2023. okt. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Reméltem hogy ilyen válaszokat kapok, mert én sem szívesen költenék szerelőre ezek miatt. Megpróbálkozom az itt említett módszerekkel.
2023. okt. 27. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!