Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől fogyaszthat ennyit az autó?

Mitől fogyaszthat ennyit az autó?

Figyelt kérdés
1 hete vettem egy opel astra h gtc 1.9cdti autót. nem tapasztaltam még semmilyen hibàjàt vezetèsben. amikor elhoztam, a kijelzőn 6.9 literes fogyasztást írt. bár előtte fél évig alig mentek az autóval. mikor elhoztam majdnem üres volt, 20 ezerért tankoltam bele, tele lett teljesen. de 2 nap alatt elment fél tank üzemanyag, kb 70km alatt. azért odalépegettem neki miután bemelegedett 2.-3.-ban, és 5.-6. ba is ritkàbban váltogattam. feltűnt hogy ez a fogyasztás rohadt sok. tegnap teletankoltam megint és lenulláztam a km számlálót. ma voltam vele egy kicsit hosszabb úton, tegnap este óta 50km ment bele, és negyed tank ment el. ez elég sok szerintem. és nem tudom mennyire mutat valósat a computer, de egyfolytàban csak nő a fogyasztás, màr 41 litert ír. én vezetésben nem tapasztaltam semmit, nem rángat semmilyen fordulaton, az alapjárat is tökéletes, nem is kormol. mi okozhat ekkora fogyasztást? egy olajcsere már esedékes, jövőhéten meg is lesz, az összes szűrővel vezérléssel együtt. ezek után vàrható javulás?
2023. okt. 28. 13:23
 1/8 nemaRendőrség ***** válasza:
Nincs alatta tócsa?
2023. okt. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Pedig már ezerszer lelett írva hogy :

Tele kell tankolni és aztán addig menni amíg majdnem kifogy, akkor megint tele és kilehet számolni a fogyasztást!!

Ez egy fing ahogy te számolgatod, semmire nem mész vele.

2023. okt. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nem láttam alatta, de ezentúl jobban nèzni fogom. az hogy 50 km alatt elment negyed liter gázolaj, szerintem elég sok
2023. okt. 28. 14:06
 4/8 nemaRendőrség ***** válasza:
40%

Negyed liter gázolaj 50kmen azt jelenti hogy fél litert fogyaszt százon.

Ez világrekord szint

2023. okt. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
20.000-ért tele ment egy üres tank? Nahát. Az max 30 liter, minden kocsi tankja legalább 50 L-es. Valamit nagyon mellészámolsz vagy benézel. 41 literes fogyasztás a komputerben? Nincs átállítva angol fogyasztásra, ott mérföld/gallonban van megadva, minél nagyobb, annál jobb. Kérdezz meg egy hozzáértőt!
2023. okt. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5-ös, amikor elhoztam, a mutató szinte 0-án volt. 20 ezerért tankoltam bele, és szinte maxra felment. nem tudom, hogy az üzemanyagszint mutató mennyire valós, de most járok 110 megtett kilóméternél, és egy kicsivel van fél fölött a mutató, úgy hogy tegnap este lenulláztam tankolás után, és akkor maxon volt. a computeren meg lehet el lett állítva valami, majd holnap megnézem. de azon menet közben egyre jobban csak megy fel a fogyasztás, tökmindegy hogy vezetek. már 44 liternél jàr
2023. okt. 28. 22:32
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor te nem az átlagfogyasztást nézed, hanem az összfogyasztást. Az persze hogy gyarapodik, hiszen fogyaszt a kocsi. Állítsd át a komputert átlagfogyasztásra.
2023. okt. 29. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha nem kattanásig tankoltad, csak úgy látod, hogy felment maxra, az úgy pontatlan lesz. Nekem az egyik autóm üzemanyag mutatója 100-120 km után mozdul csak el a maximumról.

Ahogy előttem is írták, kattanásig töltsd, ne 20 ezerért.

2023. okt. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!