Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Angliába mennyire nehéz...

Angliába mennyire nehéz belejönni a vezetésbe? Érdemes suliba járni vagy egyből bele lehet ülni jobb kormányos autóba?

Figyelt kérdés
2023. nov. 2. 15:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen emberfüggő.


Én tavaly próbáltam először, kimentünk páran barátokkal és úgy alakult a program hogy jobban megérte bérelnünk egy kocsit mint tömegközlekedni, de csak akkor ha egy olcsó autót béreltünk, ami manuális váltós Fiesta lett.


Természetesen baromi fura lesz bal kézzel váltani, érdemes először olyan helyen próbálgatni ahol nyugi van, nem zavarsz senkit és téged sem zavar senki.

Ezen kívül maga az autó kezelése nem igényel szerintem sok megszokást, ami igen az a berögzülések felülírása a forgalmi szabályok tekintetében, lényegében minden fordítva van.


Lassan, óvatosan ha valaki amúgy nem egy fakezű-falábú sofőr, bele lehet jönni. Nekem a nyaralásunk végére már tényleg semmi gondom nem volt vele. Viszont ha valakinek amúgy sem erőssége az autóvezetés és még itthon is bizonytalan, annak nagyobb gond lehet. Legyen időd és lehetőséged kipróbálni.

2023. nov. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kb. 2 óra. Körforgalmakban kell figyelni, meg eleinte fura, hogy ugyanott van az egyes, de a másik oldalán vagy a váltókarnak.

Inkább para volt nekem Skóciában, hogy folyton köd van, és nagyon szűkek az utak, mások pedig nagyon magabiztosan alig lassítanak, amikor összetalálkozunk ott, ahol ránézésre azt hinnéd, el sem fér két autó. De ilyen persze más európai országokban is bőven van, csak ugye Britanniában erre rájön az, hogy reflexszerűen pont rossz oldalra térnél ki, azt kell megszokni. Mentálisan fárasztó eleinte, de se perc alatt meg lehet szokni.

2023. nov. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én skóciai ill. walesi nyaraláskor béreltem ott autót, tehát #1-hez hasonlóan csak beültem és mentem. Az első alkalommal az első pár napban úgy figyeltem, mintha kezdő vezető lennék, el is fáradtam rendesen. Aztán belejöttem. Amikor Y-ban megfordultam, akkor előfordult, hogy rossz oldalra tolattam át az autóval. Ennél nagyobb galibát nem csináltam.

Amit #1 írt, teljesen alátámasztom én is: akinek van érzéke a vezetéshez, az belejön, csak óvatosan és figyelmesen kell csinálni. De aki itthon is kétbalkezes módra csinálja, azt óva inteném tőle.

2023. nov. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!