Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olajcsere után magasabb...

Olajcsere után magasabb fogyasztás?

Figyelt kérdés

Okozhat az olajcsere és a vele járó szűrők magasabb benzinfogyasztást?

Az autót szinte csak munkába járásra használom, így ki szoktam jönni egy hónapban egy háromnegyed tankból.

Az autót olajcsere után teletankoltam. Ez volt pontosan 2 hete és már most fél tanknál jár az autó és semmivel nem mentem többet vele mint szoktam. Az óra szerint is nőtt a fogyasztás bár azt tudom, hogy nem lehet arra adni. Hidegebb időre sem foghatnám mert télen sem szokott változni a fogyasztás, max minimálisan több. Ez viszont szerintem sok. Szerintetek?


2023. nov. 4. 14:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs. A tankból fogyás figyelése a mutató alapján maximum saccolásnak fogható fel. Egyetlen pontos módszer van, csurig tankolni, járni vele, majd újra csurig tankolni és a fogyás és a km alapján fogyasztást számítani. De most látom, hogy "szűrők" van írva. Az olajkörben egy szűrő van, ezek szerint más szűrő is cserélve lett? Például levegőszűrő? Az már okozhat ingadozást.
2023. nov. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, levegőszűrő is lett.

Tudom, hogy úgy lenne pontos mérni, de ez feltűnően sok.

2023. nov. 4. 14:24
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, maximum fél deci különbség lehet 100 km-en az olaj miatt. De ennél sokkal többet számít a használat módja: vezetési stílus, szél, eső, hidegebb idő, téli gumi, stb...
2023. nov. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!