Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha annyira fontos a fenntartha...

Ha annyira fontos a fenntarthatóság és erre megy ki a villanyautózás, miért tankméretű SUV-okat gyártanak?

Figyelt kérdés

2023. nov. 5. 00:50
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
58%

5 liter v8 legnagyobb problémája az átlag magyarnak az a 14-16 literes fogyasztása. Ezek az autók pályán 140el keveset fogyasztanak, de 10-20 km-es ingázásoknál már nem ez a jellemző. Ha meg tapossák neki kb a végtelen/100 km lesz belőle.

Haveromnak volt 5.7 hemi ram-ja. óvatosan evett 20 liter körül, ha állatkodva vezetett 25-30.

Fenntartása is a sokszorosa egy átlag kocsinak.

A saját tucat autóm 5,5 dieselt litert eszik, és vezérlés meg összes szűrő és olaj cserére 570000-et fizettem a nyáron, mert garis... Szóval ezt is egy vagyon fenntartani.


A villany autókról meg régen mindig azzal jöttek, hogy amikor majd annyiba kerül, mint egy benzines akkor nagyon elszaporodnak. De azt nem feltételezték, hogy a benzines fogja utolérni az elektromost :(

2023. nov. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
61%
Amikor csattan a nyomvályúban a jelenlegi lapos autóm alja. Lejtő után hallom, hogy leér az eleje, nyilván a kisautóm még 2 centivel ültetett utódját veszem.
2023. nov. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
36%

Ezek a nagyméretű és erős SUV-ok arra jók hogy az újgazdag tulajdonosaik félelmet keltsenek a rosszabb anyagi körülmények között élő autótulajdonosokban és érzékeltessék velük, hogy ők különbek náluk.


Erről szól az egész, nem a környezetvédelemről. Egyre inkább növekszik a hülye újgazdag fiatalok száma is (a gazdag szüleik által biztosított protekciónak köszönhetően kaptak jól fizető állást ők) akik ilyeneket vásárolnak, az autógyártók pedig rájöttek, hogy jobban megéri őket kiszolgálni, mint megfizethető és ésszerű méretű autót gyártani az átlagembereknek.


Én a foglalkozásomból eredően sokat vezetek a fővárosban és ezeket tapasztaltam:

A kreszt nem tartják be, bevágnak az ember elé, ha betartod a sebességkorlátokat, akkor két méteres követési távolsággal érzékeltetik veled, hogy nincs helyed az utakon, két parkolóhelyre állnak be keresztbe, egyirányú úton szembe jönnek veled, visszatolatni nem hajlandók, ha te se, akkor mutogatnak pofákat vágnak és elkezdenek a telefonjukkal videózni téged. Egyik alkalommal megszívtam mert az egyirányúban szabálytalanul szembe jött velem egy hatalmas SUV, már voltak mögöttem, emiatt visszatolatni se tudtam, rádudáltam. A sofőr majdnem koccanásig gurult az autóm orrának, kiszállt, anyázott, utána izomból letörte a tükrömet, visszatolatott és elhajtott.


A céges autóm tükrét pedig nekem kellett kifizetnem.


Rohadt állatok és egyre több ilyen van az utakon. Ha nő vezet egy ilyen hatalmas SUV-ot, akkor ugyanúgy agresszív és szabálytalan.

2023. nov. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
38%
Jajj ezek a szegények, meg a kis autóik. Folyton csak panaszkodnak...
2023. nov. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
3%
A színfalak mögé kell nézni , klaus schwab great resetje mindent elárul, nem lesz semmid és boldog leszel. A villanyautózás és ám blokk az egész autózás jövőjét felvázolja, elég siralmas. Vegyen mindenki 20 éves benzinest én is azt teszem.
2023. nov. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
88%
#15: Ja ja, azért vettél 20 éves benzinest mert olyan k#rva felvilágosult vagy, véletlenül sem azért mert 250 a bruttód.
2023. nov. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
70%
Mert a fenntarthatóság mellett vannak más igényei is a vásárlóknak. Nem olyan bonyolult ez.
2023. nov. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Én meg veszek egy W140-es bálnát
2023. nov. 5. 14:52
 19/20 anonim ***** válasza:
93%
400 ezerért, majd havonta ráköltesz majd ennyit, hogy egyáltalán elinduljon.
2023. nov. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Egy új SUV árából megvan
2023. nov. 5. 17:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!