Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi lehet az a legkisebb...

Mennyi lehet az a legkisebb izzó fogyasztás, amit még az autó nem jelez kiégett izzóként?

Figyelt kérdés
Kaptam kölcsönbe ledes irányjelzőt, kipróbáltam, és az autó nem jelzett hibát, nem villogott gyorsan. Ez azért van, mert igen magas a lumen értéke, 2100, így a fogyasztása 21 watt, annyi, mint a hagyományos izzóé, így tehát nem zavar bele a can-bus rendszerbe. Meg benne van alapból a can-bus rendszer, akárcsak egy ventilátor, ami hűti, szóval elég komoly led. Azon gondolkodtam hogy nem rossz ez, csak 2100 lumen az sok. Van egy másik, ami kevesebb lumen, annak a fogyasztása 10,5W. Ezt már kiégett izzóként jelezné szerintetek? Melyik kb. az a legkisebb fogyasztás, ami még jó?

nov. 8. 22:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Legalább alkonyatkor látni az irányjelzőt ha nappal nem? :P
nov. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mi?
nov. 8. 22:52
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha már ledezel, legyen annyi benned, hogy megveszed azt, amire rá is van írva, hogy canbus error free. Teli van az ali vele
nov. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Elég nagy hülyeség onnan rendelni. Először is drága, másodszor, attól, hogy oda van írva, hogy canbus error free, még nem derül ki, hogy milyen erősen canbus kompatibilis. Létezik gyenge, közepes és erős kompatibilitás. Harmadszor, nincs odaírva, hogy mennyit fogyasztanak, holott ez fogja neked megmutatni, hogy jó lesz-e. Ugyanis hiába canbusos egy led, de ha csak 5 wattot fogyaszt, akkor ahhoz kell majd plusz ellenállás, ha irányjelzőnek akarom használni, akkor egészen biztosan, ugyanis kiégett izzóként fogja értelmezni az autó az alacsony fogyasztás miatt. Egy hagyományos izzó fogyasztása 21 watt körül van, nem nehéz belátni, ha ehelyett bekerül egy 5 watt fogyasztású, az nem lesz jó. És végül negyedszer, igen, van sok led az Alin, de azok 2000-3000 lumenesek. Fogyasztásban azok már jók lennének, mivel minél magasabb a luman, annál több a fogyasztás, de nem az célom, hogy a hátam mögött mindenki megvakuljon (nekem ugyanis hátra kell led, és csak az iranyjrlzőbe). A gyári ledekkel felszerelt autók 100-200 lumen körül mozognak. Ha ehhez mérjük a 2000-3000-ret, azt senki nem fogja megköszönni.

Na de akkor miért tettem fel a kérdést. Azért, mert itt magyar boltban is találtam ledet, ami még mindig ha jó emlékszem 1500 lumen, vagy talán 1200, a fogyasztása pedig 10,2 watt. És azt nem tudom, hogy a 10,2 wattos fogyasztást miként jelzi az autó, hátha valaki tudja. Ez konkrétan a közepes canbus kompatibilitás közé tartozik. Sajnos a ledekkel az a baj, ha alacsony a lumenszámuk, akkor alacsony lesz a fogyasztás is, ami miatt meg plusz ellenállás kell (irányjelző esetében mindenképpen), ha viszont a fogyasztás megfelelő, akkor meg a lumenszám túl magas, ami már vakít. Ezért nehéz megtalálni az aranyközéputat.

nov. 9. 10:03
 5/8 anonim ***** válasza:
Oké, hát akkor biztos én voltam a hülye, mert olcsón és hibakódmentes led-et vettem így :)
nov. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mit jelent, hogy olcsó?
nov. 9. 10:07
 7/8 A kérdező kommentje:
Linkeld be akkor kérlek, hogy konkrétan melyiket vetted, hogy tudjam. Hátha jó lesz nekem is.
nov. 9. 10:09
 8/8 A kérdező kommentje:
Én is találtam sok olcsót, ne érts félre, de azok 5 wattos fogyasztásúak, ami nekem nem jó.
nov. 9. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!