Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autóm időnként gázadásnál...

Az autóm időnként gázadásnál rángatózni kezd, és nem is gyorsul. Alacsony sebességnél alacsony fordulaton jellemzően. Mi lehet a probléma oka?

Figyelt kérdés

Mi lehet az oka? Álltalában simán tudok gyorsulni, viszont néha van olyan alakalom, hogy már gyorsitás elején elkezd dadogni, és csak rángat.. de nem megy. Ilyenkor leállok vele, várok egy kicsit, vagy hagyom az alapjáratot, és utána jó. Ez 30km/h esetén azt jelenti, egy gyorsulásnál, hogy nem tudok felgyorsulni, és csak rángatózik a kocsi előre hátra. (Ha hagyom alapjáraton gurulni, úgy nem rángat, csak gázadásnál)

Minnél nagyobb gázt adok neki ilyenkor, annál jobban rángat..

Gyujtáskimaradás? Fals levegőt sziv? EGR probléma? Mi lehet ez?


Dízel autó.



2023. nov. 13. 19:42
 1/3 anonim ***** válasza:
56%

pubi


diesel autóban nincs gyújtás!

Ha ez tényleg diesel akkor befecskendezési gondok vannak, pl: porlatócsúcs, nagynyomású szivattyú, Esetleg még a turbó az ami kipurcanhatott stb...


ezek mind 2-300 ezeres tételek

2023. nov. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A gyújtáskimaradás helyett valószínűleg égéskimaradásra gondolt. :)

Bármi okozhat ilyen hibát, szó szerint. Van esetleg hibakód (gondolom leírtad volna)?

Élő adatos diaggal meg kell nézni hogy mi a probléma, azonnal megmondja egy hozzáértő.

Esetleg ha pontos típust, motort írsz, valaki aki ismeri és ez egy típusra jellemző hiba, tud szűkíteni, de még akkor sem biztos.

2023. nov. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Mercedes 350CDI 235LE motor.


A porlasztót én is olvastam 1-2 helyen, viszont más tünetem nincs. Tehát könnyen indul az autó, hidegen és melegen is egyaránt. Erő is van benne.


De füstölés kékes/fehér-szürke van. Viszont csak indítást követően 2-3 percre, amikor kicsit bemelegszik a motor. És csak olyan 20-30mp-ig tart, de ez idő alatt intenzív, teljesen a kocsi körül látszik.


Ha elindulok, akkor már elmúlik. Innen gondolom, hogy ez szelepszár szimering lesz. Szerintem nem függ össze a kettő.

2023. nov. 13. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!