Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi számít Magyarországon...

Mi számít Magyarországon sebesség-túllépésnek?

Figyelt kérdés

Bírság szempontjából. Ha pl 50 km/h helyett 54-gyel megyek?


Hallottam korábban valami erről szóló hírt, hogyn szigorítottak, de mivel nem Magyarországon élek így nem követem olyan szinten. Ha viszont hazalátogatok majd később, lehet bérelnék egy autót egy hétre.

Nyilván nem akarok bírságot.


Itt 10% túllépés még belefér.



2023. nov. 15. 16:26
1 2
 11/15 bazaltkaroly ***** válasza:
Ha érzéssel nyomod be a gázt, nem tövig, akkor tartja a sebességet, ha nem így megy, akkor vidd el egy szerelőhöz, mert akkor valami nincs rendben. Épen ezért van egy kis rászámolás, hogyha picit túlhajtod az autót, akkor ne kapj büntetést.
2023. nov. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 veterán vas ***** válasza:

Értsd már meg, hogy a piros körben fehér alapon 50 nem azt jelenti, hogy 50km/h-val KELL menni, hanem azt, hogy MAXIMUM ennyivel mehetsz.

Vagyis ennél a táblánál nincs "minusz" tolerancia.

Van sebesség-minimum jelzés is, de más színű és nem lakott területen használják.

2023. nov. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 krwkco ***** válasza:
100%

Hogy valódi válaszokat is kapjon a kérdező:

Eddig az volt a mérésügy álláspontja, hogy 3kmh-val tévedhet a mérő, azért még elvileg sem büntettek 53-nál. Ez a 3 kmh tűréshatár nemrégiben megszünt. Elvileg 50-esnél megállítással 51 kmh-tól, levélben küldött határozattal 66 kmh-tól büntetnek. Ez az elmélet.

A gyakorlat az, hogy általában 55-58-60-nak megy a forgalom. Aki 50-nel megy, amögött feltorlódik a sor. A megállítós rendőrök sem szokták a műszer riasztását 60 alá tenni, mert akkor nem bírnák az iramot a büntetésekkel.

Ez a valóság. Nem az, hogy bazaltkároly vagy veterán vas soha nem megy a megengedett fölött, mert ők olyan finoman adagolják a gázt. :-)

2023. nov. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 bazaltkaroly ***** válasza:

#13 Soha nem mondtam, hogy tökéletes vagyok, nem tudom, hogy írod ezt. :D

A kérdésre válaszoltunk, illetve elmagyaráztuk, hogy az autót lehet szabályozni. Technikailag az 50.1 khm/h is túllépésnek számít, mert több, mint 50, de gyakorlatban nem ezért büntetnek. Ezt pedig megírtuk már, bár nem ennyire részletesen, mint te.

2023. nov. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Sor torlódás: Igen, én is erre gondoltam. Vagy ha pl előz az ember akkor picit be kell gyorsítani, hogy minél előbb lezárd a manővert.


Minimum sebesség: Magyarországon lehet nincs ilyen, de idekint van. Ha túl lassan mész meg is fog állítani a rendőr és megkérdezi rosszul vagy-e, vagy nem tudod-e mennyi a sebességhatár.

Én idekint tanultam vezetni anmo, és az oktató is mondta, hogy ha túl lassan megyek vizsgán az bukás. A sebességhatárhoz kell igazodni. Ugyanúgy büntetnek a lassúságért mint a gyorshajtásért.


Egyéb: Nem is ésszerű azt elvárni, hogy mindenki X megadott sebességgel haladjon egy forgalomban, ezért logikusnak tűnik egy toleranciasáv amin belül mozogva maximalizálni lehet az átáramlást. Így a leghatékonyabb a forgalom.

2023. nov. 16. 17:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!