Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Csak érdekességképpen egy...

Csak érdekességképpen egy közel 20 éves francia benzines autónak mekkora élettartama lehet még? Ide értve azt, ha kellő gondoskodással karbantartom, odafigyelek rá. Renault Megane Limousine 1.6 az alany.

Figyelt kérdés

2023. nov. 21. 19:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a jósnőtől kell megkérdezni. Lehet benne pár év, meg az is lehet, hogy holnapután vége.
2023. nov. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
Teljes mértékben karbantartás függő. Ha jó állapotú a motor és a kasztni sem rozsdás, akkor a többi javíttatgatható nem gazdasági totálkárból.
2023. nov. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 krwkco ***** válasza:
100%

"Csak érdekességképpen egy közel 20 éves francia benzines autónak mekkora élettartama lehet még?"

Amíg a karosszéria átmegy a vizsgán, addig alkatrészcserékkel életbentartható. Ha már sok helyen meggyengült a szerkezet a rozsdától, akkor már nem gazdaságos a javítása a hétköznapi használathoz.

2023. nov. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
#2 A kasztni és a motorja is jó állapotú. Csak elmélkedem.
2023. nov. 21. 20:09
 5/11 anonim ***** válasza:
#4 Akkor túl nagy baja nem lehet. A többi viszonylag olcsón javítható.
2023. nov. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Elméletileg bármekkora élettartama lehet, csak pénz kérdése. Ha már nem lehet hozzá alkatrészeket kapni, akkor nem biztos, hogy megéri egyedileg legyártatni hozzá. De ha korlátlan a rendelkezésre álló pénzmennyiség, akkor ez sem akadály.

Ha rendesen karbantartod, csak azért mert öreg autó, nem sajnálod rá a minőségi alkatrészt, meg a sufnis tákolás helyett a normál szervizmunkadíjat megfizetni, akkor még egyszer ennyit simán elmegy, rendszeres karbantartásokkal, kisebb-nagyobb felújításokkal. Ha a kaszni nagyon rohad, azt is ki lehet lakatoltatni és újra lehet fényeztetni. Csak egy öreg autónál nem mindenki vállalja be, ha többet kell a kocsira költeni, mert a pillanatnyi értéke.

2023. nov. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Amíg nincs szétrohadva a karosszéria és vannak hozzá utángyártott alkatrészek, addig könnyen életben tartható.
2023. nov. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A francia autók jellemzően kevésbé rohadnak, ha nem voltak törve, így ha megkapják a kellő törődést, akkor még sokáig szolgálhatnak.
2023. nov. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem még 10 évig simán. Én több franciát gyilkoltam 30 év körül, és még életben voltak. Rozsdát tényleg jól tűrik (de még 30 évesen sem volt egyik franciám se porrá rohadva), minden más pedig akár bontott alkatrésszel is pótolható.
2023. nov. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

2006-os, 1.2 cliót szedtem atomjaira mostanában, motorjában 320e km. Szétszedve még nem volt, na karbantartva sem.

Annyira el volt kokszosodva a motor belül, hengerfej átégve, így adta el a tulaj.

Hengerfejet kellett cserélnem, mert szétette belül a vizes olaj.

Ilyet se láttam még, ritka trehány emberek vannak.

Ellenben van elektromos baja az autónak, nem kicsi...

Kb csak annyi, hogy nem indul, és 2 hete sakkozunk rajta, mi lehet.

Immo lámpa égvemarad, befecskendezést letiltja.

2023. nov. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!