Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek létezik, hogy...

Szerintetek létezik, hogy ennyit egyen az autóm? Ford Fiesta 1.3, 2005 évjárat.

Figyelt kérdés

Tankolás óta mentem 182km-t, az úgy 90%-ban Budapesten. Megjártam Fótot is 2x oda-vissza, valamint voltam néhányszor bent vele a munkahelyen meg leginkább boltbajárás, csak a munkahely 12km csak oda, mondjuk végig a Hungárián, ami általában mindig be van állva reggel 8-9 és este 5-6 között.

Illetve voltam fent Normafán, hárman nagy darabok ültünk bent, de ugye ez néhány km szakasz budán.. Ezeket azért írom, mert zavaró tényezők lehetnek, ugye az emelkedő, és a sok dugózás, városozás mellett..


Majdnem fél tankom lement, hihetetlen gyorsan fogytak a csíkok. Eddig olyan 60-70km-t mentem egy csíkkal nyáron, most kb fele annyi alatt elfogyott.


19 liter ment bele első kattanásig, azaz kb picivel 10L/100km+re jött ki a fogyasztás ha jól számoltam...

Nyáron bár többen jártam ki a városból, vegyesen olyan 6,7L körülre kijöttem. Sosem bántam óvatosan a pedállal.


1 hónapja vettem észre ezt a magas fogyasztást, alföldön mentem kb 25km-ert teli tankkal és el is tűnt az első csík. De utána a haza úton kb vissza is hozta az átlagot, úgyhogy azóta nem foglalkoztam vele, csak most.


Oké, hogy fűtök, de mivel nőtt majdnem 1,5-szeresére szerintetek a fogyasztás?

Ahogy olvasom, télen városba se kéne 8 litertől többet megennie...

Jelenleg többet eszik a szutyok mint egy 3 ezres dízel Q8-as 😅


Hibakód nincs, nagyszervízen és műszakin is most volt az autó, kb 250 ezer volt ráköltve.


Szerintetek mi lehet? Menjek szerelőhöz, vagy létezik hogy ez normális?


Nektek mi vált be, hidegben elinduláskor?

Olvastam, hogy azonnal ahogy beindul az autó, el kell indulni vele, mert minél tovább tart a melegedés, annál többet és tovább eszi a benyát.

Nekem szokott alapjáraton állni, főleg mert a szomszéd utcában veszek fel munkatársat, és ott hogy ne fázzak nem szoktam leállítani, lehet akkor ez is rájátszik..



2023. nov. 22. 16:20
 1/6 A kérdező kommentje:

Illetve az elfelejtettem, hogy általában mindig próbálok arra törekedni, hogy ugyanott tankoljak, Shell, fuelsaver megy bele általában.

Vidéken tankoltam egy zöld elefántos, asszem M. Petrolnál, ott nagyon felugrott a fogyasztás, így visszatértem a Shell-hez.

2023. nov. 22. 16:23
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Hidegben klíma, meleg, míg le nem olvad a szélvédő és el nem tűnik a pára. Utána átlag 5 litert fogyasztok. Fiesta. Emelkedős helyen duplája. Fél tank az nálam 400 km, nézesd meg.
2023. nov. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%

Neked is leírom hogy a fogyasztást úgy kell kiszámolni, teletankolod aztán méssz jó sokat amikor már kezd kifogyni, akkor megint teleteszed és a km meg a tankolásból elég pontosan kitudod számolni.

Ez amit leírtál bődületes marhaság, sose tudod meg mennyit fogyaszt az a szar.

2023. nov. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#4 Szerintem rosszul számoltál, vagy neked dízeles van.


Nekem az 1.3 69 lovas van, 45 literes tankkal. Gyári adatok szerint sem tudott soha ez 800km-et egy tankkal.



#3 Eddig mindig azt csináltam, amikor 1-2 csík maradt, akkor rátankoltam és belement még olyan 35 liter általában (tehát kb 10 litert szoktam benne hagyni).

Azért tankoltam most rá fél tankknál, mert kívancsi voltam, mivel amikor félre vált az üzemanyagszintjelző, olyankorra már benne van vagy 300km, a mostani 182 helyett..


És a fél tanknyi tankolással jött ki így a 10,3 literes fogyasztás.


Most legközelebb majd üresen tankolok rá, hogy mégpontosabb infót kapjak. Ha akkor is 10 liter körül jön ki, elviszem.

2023. nov. 22. 20:21
 5/6 anonim ***** válasza:
Az az ősrégi 1.3 ford motor hírhedten sokat fogyaszt.
2023. nov. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 krwkco ***** válasza:

Ennyit fogyaszt:

[link]

2023. nov. 23. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!