Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót javasoltok 2....

Milyen autót javasoltok 2. autónak?

Figyelt kérdés

3 éve van jogsim, első autónak egy olcsóbb, idős tanuló autót szántam, most viszont már túl drága lenne a szervízelése, szeretnék venni egy normálisabb autót.

Sajnos nem vagyok annyira benne a témában, használtautók oldalt nézegettem de kicsit félek ismeretlen magánszemélytől autót venni (mivel nem értek hozzá, a rozsdát látom és kb ennyi) szalonban használtra meg ugyan ezeket mondják, hogy problémás vagy 50-50.

Esetleg mit tanácsoltok?

Márka is segítene nekem, hogy ilyen 1-2m között milyen ár/érték arányban elérhetőek vannak.

Jó lenne valami fiatalabb, tetszik a mai technológia is ami az újabbakban van, nem tudom ilyen 8-10 év körüliekben is van-e már mondjuk kijelző (2014-es 1.4 skoda octavia egyébként tetszik de sokan rossz véleménnyel vannak róla) vagy egyéb extra. Tehát valamennyire modern legyen.

Köszönöm nektek ha hozzászóltok!



nov. 25. 17:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Normálisabb autónak nem olcsóbb lesz a szervizelése, hanem drágább. Kínálat tetejét pedig nem kapod meg 2 millióért normális autónál.
nov. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ugye kinek mi a normális, ez 20+ éves és ami nekem normálisabb az ez a 8-10 éves körüliek. Nyilván nem a gyárról leguruló kínálat tetejére gondolok hanem ezen keretek között mi éri meg.
nov. 25. 17:27
 3/9 anonim ***** válasza:
Most végignéztem a max. 10 éves benzines autókat max. 2 millióért, 60-70 lóerős fostalicskák vannak hahun. Oké ha jó állapotú, de előzni nem lehet velük normálisan. Előbb vennék 20 éves jó állapotú, 110 lóerőset, mint ezeket a szarokat. Dízelt meg a túlbonyolítottsága miatt soha. Ezek már tényleg a szerelők zsebére vannak kitalálva.
nov. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen, én is ezzel a problémával küszködtem, a szűrőt beállítottam amilyen szempontokat írtam és mind kb ugyan ez vagy rosszabb és semmi előrelépés nem lenne csak kidobok egy halom pénzt.

Én kicsit félek régi autót venni (használtan amúgy is bármilyet) még ha olcsó is meg karban is volt tartva szerintem egy időzített bomba, de ez az én véleményem. Még ha költeni is kell egy fiatalabb autóra jobb "befektetés" én is inkább egy új autóra költenék mint erre

nov. 25. 18:04
 5/9 anonim ***** válasza:
Az oké, de ehhez a gondolkodásmódhoz nincs elég pénzed. 1-2 millióért 15-20 éves autót kapsz, ha jó állapotút akarsz. Át kell vizsgáltatni, kasztni ne legyen rozsdás, motor legyen jó állapotban. A többi viszonylag olcsón javítható. Minden használt autóra minimum 2-300 ezret kell majd költeni, ha tökéletes állapotot akarsz, ha jó amiket írtam(ez csak a szerviz költség). Lehet hogy jobban jársz, ha megcsináltatod a mostanit. De csak akkor, ha megfelelne egyébként. Autó sosem lesz jó befektetés.
nov. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Körül kellene írni kicsit pontosabban milyen autóra lenne szükséged
nov. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nincs 8-10 éves autó 1-2 millióért, azokhoz jóval vaskosabb tárca kell. Ma kérdezték itt a gyk-n, hogy 1.2 millióból mit vegyenek, ő sem akart 20 évnél idősebb autót, pedig sajnos ez a pénz a 15-20 éves autókra elég.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__12..


Miért jobb befektetés egy fiatalabb autó? Ha csak nem egy Porschét veszel, kb az összes folyamatosan értékromló mindaddig, amíg ki nem kopik az alja meg a sallang és újra el nem kezd az értéke felmenni, mert már csak a szebbek maradnak, de ezek a 25-30 év körüli autók.


Foglalkozásmentes, vagy költségmentes autó nincs, amibe csak olajat kell tölteni meg a szűrőket cserélni, azok pár éves darabok.


Jó ötlet lehet a mostanit is gatyábarázni, ha amúgy megfelel, mint autó. Ha nem és váltanál, akkor viszont marad az a mondás, hogy ameddig a takaró ér és el kell fogadni azt a szórást, amit kapsz ezért, persze a józan ész keretein belül. Mert 1.5 millióért nem veszünk S Mercit pl. :)

nov. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásotokat.

Valóban lehet, hogy akkor még maradok ennél, csak nem akarok ennyi pénzt belepumpálni egy 20+ éves kocsiba mivel tudom, hogy nem fog sokáig tartani amíg minden IS elromlik benne, most még csak pár dolog lenne és akkor lehet megéri húzni az időt és várni és még gyűjteni.

Nem az értéke miatt lenne jó az újabb, hanem mert abban még lenne 10 év minimum, ebben már nem.

Foglalkozni meg ezzel is foglalkoztam, csak már lassan az a pont van ahol elgondolkoztam mennyire éri meg ez, van-e értelme de ha jobbra nem tudom lecserélni, ennyiért nincs semmi akkor nyilván ennél maradok

nov. 25. 19:30
 9/9 anonim ***** válasza:
daewoo matiz 0.8-ast vegyél 2003 körüliek egész jók van pár klímás is.
nov. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!