Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bevállaljak egy osztrák utat...

Bevállaljak egy osztrák utat friss jogsival?

Figyelt kérdés
Szeretnék télen elmenni ausztriába (Hallstatt, Salzburg), de nem vagyok benne biztos hogy jó ötlet bevállalni autóval, ugyanis októberben szereztem meg a jogsit. Azóta 1000km-t vezettem le nagyrészt Budapest belvárosában, kertvárosaiban de párszor autópályán is vezettem + lakott területen kívül is. Igazából nem volt semmi gondom eddig, amióta egyedül vezetek nem okoztam senkinek sem kellemetlenséget/balasetveszélyt, jól kiigazodtam a bonyolultabb helyeken is, és alapvetően magabiztosan érzem magam a volán mögött. (Az első pár héten persze dudáltak páran ha lassan indultam el a pirosnál, de azóta már megszoktam a ritmust amit a város megkövetel.) Ausztriára azért gondoltam mert nagyrészt pályán kellene menni ami nem olyan bonyolult, és azt hallottam az osztrák autópályahálózat szépen ki van építve és nem nehéz rajta eligazodni. 600km-es útról lenne szó, amit kb fél nap alatt tudnék megtenni + pihenők. Szóval az érdekelne, érdemes-e bevállalni egy ekkora utat az addigra 2 hónapos jogsimmal, vagy inkább hanyagoljam?
2023. nov. 28. 00:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"amióta egyedül vezetek nem okoztam senkinek sem kellemetlenséget/balasetveszélyt" - azt te csak hiszed. De jó eséllyel Ausztriában is megoldják a tapasztaltabbak, amit okoznál.


Autópálya-hálózat mindenhol szépen ki van építve, gps nélkül sem agysebészet a jó helyen lehajtani, amúgy meg tempomat és tekergeted a kormányt.


Alapból nem értem, hogy ezt miért itt kérdezed. Ha eddig is vezettél egyedül, mi tart vissza? Az biztos, hogy nekem friss jogsival eszembe sem jutott km-eket számolni, főleg városban nem, hanem beült mellém valaki, hogy ne gyilkoljam meg magam vagy a családom a 4-esen.

Ha eddig is egyedül csináltad a hülyeséget, és még magabiztos is vagy mellé, szerintem vállald be az utat, csak tanulhatsz belőle.

2023. nov. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül nem, de ha tapasztalt sofőr megy veled akkor simán szerintem. Autót pedig vizsgáltasd át szerelővel elindulás előtt, nehogy lerobanj útközben. Legalábbis mi így szoktuk.
2023. nov. 28. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#2 Hű, ilyet ne is mondjál neki, egyik gyerekem hetekig közlekedik lassú defekttel, és észre sem veszi, másik meg olyan gyakran vizsgálgatja az autót, hogy lassú defektnek nézi a túl gyakori mérés miatt kieresztett levegőt. :D

Menjen csak ész nélkül, majd kifizeti a trélert, amikor lerobban, meg is érdemli az ilyen világtalan.

2023. nov. 28. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha elmúltál 18, akkor mehetsz.
2023. nov. 28. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!