Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen akkumulátor töltt...

Milyen akkumulátor töltt érdemes venni 55Ah-s autó akksihoz?

Figyelt kérdés

Ezek a kisméreű 6-9 ezer forintos "mindenre is jó" akkutöltők nekem nem jönnek be, jelenleg 12,8 volt a kapocsfesz, (az indítóramát nem tudom mérni, nincsen teszterem) az akksi kb 10 hónapos még garis.

Viszont ritkán kb havi kétszer járok a kocsival és szeretném megőrizni az akksit tovább mint 2-3 év.


Van egy ilyen kisebb akksitöltőm a lidlből, de szerintem boomer cucc, nem is a valóságot írja ki, meg konkrétan szerintem nem is tölt semmit, vagy a hatékonysága nem jó.



2023. nov. 30. 16:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Az Aldis/Lidlis töltők teljesen jól működnek, de ha profit akarsz akkor vegyél egy CTEK-et.
2023. nov. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nekem anyira jól űködött, hogy még füstölt is, meg mindíg más kapocsfeszt írt ki, mellesleg be se lehet mérni, hogy mennyi jön ki belőle lényegében amivel töltene.

Viszem is majd vissza, még megvan a blokk.


A töltő kiír 12,2 voltot, közbe 12,8-at mérek az akksin, elkezdi tölteni, aztán még merül az akksi, nemhogy töltődne!


Egy régebi Vartát ráraktam aminek 11,9 voltjka volt csak, és két nap alatt nem bírta feltölteni 12 volt fölé!


Összebikázam egy másik kocsimmal, és szinkronba ment a két generátor a két akksival, kb három óra után a régi 3 évs vartán 12,6 voltot mértem..

2023. nov. 30. 16:54
 3/3 anonim ***** válasza:
Két lehetőség van, vagy sz@r a töltőd, vagy sz@r az akku amit tölteni akarsz. Nekem egy ócska Aldis töltőm van már vagy 8 éve és gond nélkül tölti az aksikat szinte folyamatosan.
2023. nov. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!