Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek hengerfejes lehet...

Szerintetek hengerfejes lehet az autó ? C Corsa 2002 1.2 benzin Folyt lentebb.

Figyelt kérdés

Téli ablakmosó folyadék öntésekor vettem észre hogy egy csepp hűtőfolyadék nincs a hűtővíz tartályba. S úgy folyt el, tűnt el, hogy nem láttam sehol szivárgás, cseppek, folyás a földön sem soha. Igy öntöttem bele s ennyi. Kislányt el vittem az iskolába, s onnan haza. Mondom megnézem az olajat is. Hát az olajsapkán amolyan barnás színű habos trutyi volt, de minimálisan csak. Tehát egy kevés.

Hamar megnéztem az olaj szintet is. A pálcát ahogy szokás szerint mindig is le takarítottam tisztára egy ronggyal. Vissza helyeztem, még meg is forgattam, csavartam a helyén. De sajna mikor kivettem újra a pálcát, nem volt olajos egy cseppet sem. Volt itthon olajam, bele öntöttem.

Olaj cserét 10 ezer km-ként cseréltetem mindig. És még van , volt vissza közel 500 km az újra cserére.

Mindig oda figyeltem az autóra. Bármit hallottam, bármit észleltem, olajfolyást, csöpögés, fura hangok keréknél, motortérben, már ment is a szerelőhöz. 600 ért vettük 7 éve. Már közel 2 millánál járunk a javíttatásnál. S talán azt gondoltuk hogy most értünk el arra a szintre hogy minden ok az autóval. Már 1 éve nem volt szerelőnél mivel semmi hibát nem produkált. Örültünk is neki mint majom a farkának. Erre most ez. Szerelő már csak Januárban tudja megnézni.

Szerintetek ? Használhatom igy az autót addig ? Ha folyamat után töltöm a hűtőfolyadékot meg az olajat ha esetleg újra el tűnnének.? De még hiba jelzést sem adott ki. Rángatni sem rángat az autó. Ma reggel is pöcre indult -7 fokban.

Kezdhetek aggódni ?


2023. dec. 4. 10:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Már rég meg kellett volna szabadulnod tőle,nem milliókat rálocsolni egy 20 éves roncsra.A következő tétel egy motorfelújítás lesz,kb fél milla...
2023. dec. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Már közel 2 millánál járunk a javíttatásnál. S talán azt gondoltuk hogy most értünk el arra a szintre hogy minden ok az autóval. Már 1 éve nem volt szerelőnél mivel semmi hibát nem produkált."


Az, hogy szerinted nem produkál hibát az autód sokat nem jelent. Vagy szerinted a literes olajfogyás + eltűnő hűtővíz úgy konkértan nem probléma? Ezek olyan dolgok amik nagyon hosszú ideje kezdődtek, te a vége felé csípted el. Ahogy az egyes is írta, célegyenesben vagy egy motorgenerálnak.


Amúgy az olajsapka barnás habos trutyija nem jelentene még semmit. Ha mínusz fokokban beröffented ilyen biszem-baszom 2km-ekre az autót akkor az ott olyan lesz mindig.

2023. dec. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mint írtam, mindig odafigyeltem bármit láttam, hallottam. Igazából így vissza gondolva nyár elején néztem be utoljára a motortérbe. Akkor raktam bele nyári ablakmosó folyadékot. Akkor azt szinte biztos hogy észre vettem volna ha nem lenne benn hűtőfolyadék. Plusz egész nyáron folyadék nélkül szinte lehetetlen. Az olajra meg persze idén nem néztem rá. Mivel az idei évben nem volt olajfolyásom sehol, így gondoltam minden ok. Fene gondolta hogy ez lesz.
2023. dec. 4. 11:02
 4/8 anonim ***** válasza:
Semmi baja,pótold a fagyállót meg az olajat, és nézzd sűrűn.
2023. dec. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Visszatérve az 1-es-hez , azért választottuk a C Corsát mert mikor keresgéltünk használ tatutót, akkor mindenki a ezt dicsérte. persze voltak negatívok is de legtöbbje csupa jót mondtak róla. Így esett rá a választás. De hát ki erre, ki arra esküszik. Így utólag már nagyon meg bántam hogy ezt vettük meg.
2023. dec. 4. 11:10
 6/8 A kérdező kommentje:
4-es : Igen ezt csinálom. Mivel a szerelő idén már nem tudja meg nézni, így azt mondta hogy ha mindenáron használni akarom az autót, akkor töltsek fel mindent, és nézzem sűrűn. De ezt persze csak saját felelősségre. Ő letenné és nem menne vele. De döntsem el én.
2023. dec. 4. 11:16
 7/8 anonim ***** válasza:
Semmi komoly a beöntő sapkán "emulzió" látható ez egy normális téli "jelenség". A hűtő folyadék apránként is eltűnhetett. Minden legyen szinten és nem lesz baj.
2023. dec. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7-es. Köszi. Remélem így lesz.
2023. dec. 4. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!