Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóvillamossági szerelők!...

Autóvillamossági szerelők! Mire gyanakodnátok?

Figyelt kérdés
Xenonnal szerelt a kocsim ergo szintező is található benne, egy-egy szenzor az első illetve hátsó futóművön. A hibajelenség a következő: amennyiben nagyobb mennyiségű víz éri a kocsit alulról (autómosó vagy hosszabb út esőben) a szintező elkezd megbolondulni és fel-le állítja a fényszórókat majd végül teljesen felfelé pozícionálja őket. Egyszerre mind a kettő tehát nem a fényszórókkal van a baj hanem a szintezés megállapításával. A futóművön levő szenzorok jók, azon nem okozhatják hogy például beáznának. Esetleg kábeltörés ahol a víz ívet húzhat a két kábel között és rossz jelet ad? Vagy csatlakozóba folyhat víz?

dec. 8. 20:14
 1/4 anonim ***** válasza:
30%
Igen valami olyasmi lehet.
dec. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az iv huzast honnan szedted?

Az kozepfeszultsegu elektromos halazatnal van.



A szenzorokat hogyan merted ki?


A tippem: log a vezetek valahol es meg van torve. A nagyobb vizsugar meg tudja mozgatni.

Ha beazas lenne, oxidalas, akkor az szaraz idoben sem lenne jo.


Vagy a lampak aznak be.

dec. 9. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Renyónál keresgéltem villamos hibákat, nem vagyok villanyszerelő, de érdekes.....kis vágás van már egy szigetelésen, vagy kikeményedett, megrepedt, pár év múlva elkezd ott erősen oxidálódni a réz.

Olyannyira pl, hogy tele van a youtube motorvezérlő hibákkal, hogy nem kap áramot bizonyos kapcson mérve....

Nem kicsit durva.

dec. 9. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
#2 Szenzorra gyanakodtam először így mindegyik újra lett kicserélve. Így szerintem kizárható hogy a szenzor a rossz. Hiába tud bármit megmozgatni álló helyzetben is fenn áll a hiba amíg víz jelenléte van valahol ahol nem kéne. Ha egy nap alatt kiszárad a kocsi ismét jó amíg újból víz nem éri. Ezért gyanakodtam beázásra.
dec. 9. 08:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!