Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kereskedésből autót venni...

Kereskedésből autót venni mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 6-7 millió között akarok venni Mercedest. Ugyebár 10+ éves kocsiról van szó. Tegyük fel minden rendben van vele, nem ugrik szét alattad stb stb..

A fizum mondhatni nagyon is jó 800k +/- 50k

Nincs sok kiadásom, azon gondolkoztam, hogyha van egy remek autó akkor letörleszteném.

Fiatal vagyok és mint tudjuk a fiatalok nagyon türelmetlenek köztük én is. Nem tudnám nézni azt, hogy gyűjtöm gyűjtöm a pénzt miközben meg is tudnám venni, igaz törlesztőre. 2 opció van: a banki hitel, illetve a kereskedésben lévő törlesztés. Melyik a jobb és miért?

Szerintetek ez hülye ötlet ilyen fizetés mellett ez vagy belevághatok?

Ilyen drága autóm még nem volt, régebbi Mercim van ami kb 1.5m ér.

Elnézést kérek azoktol akik már benne vannak az ilyen témában, de én ebben tudatlam vagyok. Köszönöm

22 F



dec. 18. 14:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
Ha átvizsgáltatod és hitelesen kitöltitek az adásvételit mi lenne benne veszélyes?
dec. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Rosszúl tettem fel sajnos a kérdést most már átgondoltam.. inkább az a kérdés, hogy ez az ötlet amit felhoztam az mennyire hülyeség illetve ha nem akkor működhet e
dec. 18. 14:16
 3/17 anonim ***** válasza:
63%
Már miért lenne hülyeség? Illetve miért ne működne?
dec. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
63%
A kereskedés is banki hitellel dolgozik, csak a saját bankjukkal. Azt neked kell eldöntened, hogy melyik konstrukció jobb számodra.
dec. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%

Nincs, hogy a kereskedésnek törleszted, ők is egy banki hitelt adnak el neked.

A hitelt járd körbe te, hogy megtaláld a legjobb konstrukciót.

Kereskedőtől ugyanolyan kockázatos használt autót venni, mint magánszemélytől, szóval ugyanazok a feltételek érvényesek.

Hitelt lehet felvenni autóra is, ha éppen erre van igény. De ésszel.

Gondold végig, még inkább, számold ki, okozol egy balesetet, a kocsid gtk, mit fogsz tenni? Ha erre megvan a megoldás pénzügyileg, akkor mehet a hitel (szintén a szokásos megfontolásokkal hitel terén persze)

dec. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Koplárovics Béci ***** válasza:
66%

"2 opció van: a banki hitel, illetve a kereskedésben lévő törlesztés"


1 opció van: banki hitel. A kereskedő nem fog neked hitelezni. Ő legfeljebb egy kis jutalékért rádsóz valami hitelt. Amitől általában könnyű jobbat találni.

dec. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 nemaRendőrség ***** válasza:
63%

Mivel tudod igazolni a fizetésed és azt hogy azt fogod is kapni?


Ha ezek megvannak (nem minimálbér plusz zsebbe okosba, valamint van munkaviszony)

Akkor gondolkozhatsz egyáltalán hitelen

dec. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
31%

10+ éves prémiumot venni 7 millióért a legnagyobb ostobaság, amit ember tehet.


Elárulok egy titkot: Ezekt a kocsikat azért adják el, mert ez az a kor amikor már komolyan kell rájuk költeni. Annyira komolyan, hogy megéri a jómódú polgártársnak egy újat venni. Te meg megkapod a leharcolt prémium életérzést egy viszonylag jó és pár éves középkategória áráért, cserébe ráköltesz majd még1x annyit, mint a havi törlesztőd.

dec. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
eléggé. inkább magánszemélytőlo
dec. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Inkább veszek 10 éves prémiumot, mint egy skodát például 😀 azt a szintet ígyse meg úgyse fogja tudni sose, főleg nem motorteljesítménybe és kényelembe

Másik meg szervízről pár szót, ha veszek egy autót igyis ugyis megkapja a szervízt, és ha rá is kell költeni a vételárat amit kétlek hogy 7 millió lenne, utana lesz egy tökéletes kocsid

dec. 18. 21:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!