Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Komplett motorfelújítás vagy...

Komplett motorfelújítás vagy egy bontott motor vétele a jobb megoldás?

Figyelt kérdés

Csak ugyebár a bontott motornál is lutri, hogy mennyire van jó/rossz állapotban, motorfelújítás után meg kvázi új motor van garanciával.


Csak ugyebár mások a költségek..


BMW N52 2500 cm3, 6 hengeres motor


dec. 18. 16:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
El kell dönteni, hogy kockázatot vállalsz, cserébe olcsó(bb) lesz, vagy perkálsz és akkor szinte biztos jó lesz(ha jó szerelőt választasz). Kipróbálás nélkül bontott motort ne vegyél az tuti.
dec. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

#1


Na igen, csak pl. hogyan állapítom meg, hogy nem eszi az a bontott motor is az olajat, stb..


Nyilván vannak jelei, de az is lutri..


Most kezdem ezek alapján meggyőzni, hogy inkább a felújítás legyen drágábban de legalább akkor nyugodtabb lehetek..

dec. 18. 16:29
 3/17 anonim ***** válasza:
Ami a bontóba van az már szinte mind szar, hiába is akarják többen mert ölcsóbb.
dec. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Mit jelent az, hogy "jobb"? Valakinek az anyagiak jelentik a jobbat, valakinek meg a megbízhatóság. De látszik, hogy a különbségekkel te is tisztában vagy, szóval ezt neked kell eldöntened, hogy számodra mi a prioritás. Mi nem tudhatjuk, hogy neked mik a fő szempontok. Nyilván a bontott olcsóbb, de lutri. A generál meg (ha jól csinálják) kvázi nullkilométeres motorral ér fel, tehát sokkal nagyobb biztonságot ad, de sokszorosa az ár, főleg egy ilyen motornál.
dec. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Találtam 800 ezerért olyat is ami átnézett és felújított de ugyebár ott is be kell még szereltetnem, régit kivetetetni, szóval azzal sem tudom mennyire lennék előrébb.


Csak szerelőm se akar pontos ajánlatot adni előre, mert, hogy lehet olcsóbban megúszom de lehet drágábban és "hasraütésre" azt mondanáná, hogy ilyen 800e - 1 millió lesz, de lehet több is meg kevesebb is..

dec. 18. 16:36
 6/17 anonim ***** válasza:
#5 Az szerintem biztosan több lenne. Nem szoktunk generálozni, legutóbb 3 éve volt rá példa, az egy VW 1.8 sor4 benzin volt. Ez akkor volt 950 ezer, ki-beszereléssel, generállal, gépműhellyel, alkatrésszel, mindennel. Azóta eltelt 3 év, meg maga a motor is jóval költségesebb, így az alkatrészek is.
dec. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
58%
Mondjuk az sem mindegy mi baja a motornak. Ha eszi az olajat és ez típushiba, tehát majdnem mindegyik eszi már ennyi idősen, akkor csak a felújítás marad. Viszont ha mondjuk elszakad a lánc és/vagy hengerfejes és/vagy eszi az olajat, akkor már megéri elgondolkodni a cserén, mert hengerfejezni és gyűrűzni és szelepeket cserélni már tuti nem éri meg. Aztán felmerülhet annak is a lehetősége, hogy eladni az autót és venni egy jót, esetleg egy másik típust, ami nem hajlamos hasonló komoly motorhibákra.
dec. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

#6


Ha komplett felújítás lesz mindenestül akkor valóban, de számla nélkül azért kedvezőbbre jön ki. (Tudom, tudom garancia, stb. de 10 éve hozzá hordom az autóimat és ha valami gond volt utólag akkor orvosolta) Az autót pedig nem akarom eladni még rövidtávon tehát arra se kell a számla.

dec. 18. 16:47
 9/17 anonim ***** válasza:
#8 Ja hát úgy nyilván. :D
dec. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

#7


Eszi az olajat, de már sokat költöttem az autóra és minden más patika rajta, szóval nem akarom eladni, tavaly 1,5 milliót költöttem rá ahol cserélve volt kb minden kopóalkatrész, kettőstömgegű, stb. Vezérlés csere is volt rajta 20e km-el ezelőtt, szóval egyben van az autó kivűl-belül.


Csak az olajfogyasztással van a probléma ami egyre rosszabb, ha nyomom neki akkor már 7-800 km-nél kéri az 1 liter olaj rátöltést. Nyilván ha csak pl. a szelepszárszimmering lenne a gáz akkor "olcsón" megúsznám, de gyanítom, hogy a duggattyúknál is van gond, na meg ha már ennyire szét van szedve a motor, akkor jobb lenne egyben letudni és utána jó darabig nyugiba lenni.

dec. 18. 16:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!