Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Műanyag tört lökhárított...

Műanyag tört lökhárított érdemes javítattni vagy csere?

Figyelt kérdés
dec. 24. 09:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Az attól függ.
dec. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ hol van törve és mennyire, meg hogy mennyibe kerülne egy új.
dec. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyik se. Amíg nem lóg, jóazúgy.
dec. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Fotó?
dec. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Meton ***** válasza:
Ezt a szerelőtől kellene kérdezni. Ha nem javítható, akkor ugye tiszta sor, újat kell venni. Ha javítható, akkor javítás után még festeni is kell. És itt jön az, hogy ha újat veszel, az talán kicsit drágább, viszont új és hibátlan. Gondolom, azért kavicsfelverődések vagy más sérülések lehetnek, szóval ezek nem lesznek az újon.
dec. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagyban függ hol tört el, és mennyire.


Ha bizonyos kis tartó fülek sérültek vagy olyan részek amiket normálisan esélytelen javítani akkor kuka. Ha hiányos akkor azt borzasztóan nehéz pótolni, persze létezik erre is több megoldás, de sok szakember nem szívesen kínlódik ilyesmikkel és nagyon sok esetben lehet egy bontott sokkal jobb állapotú elemmel olcsóbban megúszod, de lehet még egy teljesen újjal is.

Ha ugye autó színével megegyező akkor fényezni is kell ami igaz lehet az újra, meg a régire is javítás után. Ha bontottan találsz jó állapotú szín azonost akkor azzal jársz a legjobban, olyat tömegautóknál könnyebben találsz, ritkább autóknál minimális eséllyel.

Ilyenkor körbe kell nézni mik a lehetőségek, javításra több helyen ajánlatot kérni, bontókat körbenézni, vatera, jófogáson marketplace ott is találhatsz akár. Az új lökös esetén is megnézni hol kitől lehet rendelni mennyiért. stb... Azt fényeztetni is kell arra megint ajánlatot kérni ami hát 50-80 ezer Ft körül is lehet akár.


Ha javíttatod úgy hogy szép is legyen akkor az lehet még drágább is akár, attól függ milyen munkák vannak vele.

jan. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Meton ***** válasza:
Egyszer kellett javíttatnom műanyag lökhárítót, mert a sarkával telibe kaptam az oszlopot. Ráadásul lendületből, tulajdonképpen észre se vettem. Később láttam, hogy hiányzik egy darab az első lökhárítóból. Először cserélni akartam, de sem új, sem bontott alkatrészt nem kaptam. Végső megoldásként elvittem ragasztatni. Nem nagy munka és nem is kérnek érte sokat, csak azt kell megvárni, hogy a ragasztó megkössön. A minőség tökéletes, a szín persze elüt. Ha a színt is javíttatni akarod, akkor festéket kell keverni, és ahhoz mennyiség is kell, az már kerülhet sokba. Én ezzel nem foglalkoztam, nem zavart, hogy látszik a ragasztás helye.
jan. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!