Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen használatra érdemes...

Milyen használatra érdemes jobb benzint tankolni?

Figyelt kérdés

Néha szoktam a sima 95-ös helyett vagy 100-as, vagy az egyes kutaknak a jobb adalékanyaggal rendelkező 95-ös benzinét tankolni.

Felmerült bennem a kérdés, hogy milyen időszakokra kellene időzíteni ezeket az alkalmakat, amikor jobb benzint tankolok? Városi használatra, amikor sok a hidegindítás és rövidebbek a távok, vagy pályás használatra?


dec. 25. 16:45
A kérdező szavazást indított:
Városi használatra érdemes jobb benzint tankolni
Autópályás útra érdemes jobb benzint tankolni
Hosszútávon nincs különbség, hogy városi vagy autópályás használatra van jobb benzin használva
Nem hiszek abban, hogy a legolcsóbb 95-ös benzin helyett bármikor is érdemes lenne mást tankolni
7 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Akkor, érdemes 100ast tankolnod, ha az autódba nem ajánlott az E10, vagy csak évente nagyon keveset autózol és sokáig benne marad ugyanaz a benzin.


Én kisgépekbe veszek kizárólag 100-ast, mert azoknál erősen ajánlott, érzékenyek a karbi membránok, gumicsövek az ethanolra.


Autónál majdnem mindegy mikor veszed, én inkább autópályás használatnál javaslom, ahol tuti üzemmeleg a motor és magas a fordulatszám.

dec. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
100%
Akkor érdemes százas benzint tankolni ha olyan ritkán jársz a kocsival, hogy az E10-es benzin bele tud rohadni a tankba.
dec. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem-használatra. Azaz ha 2-3 hónapnál tovább marad a tankban.
dec. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

" egyes kutaknak a jobb adalékanyaggal rendelkező 95-ös benzinét tankolni."

Hát ezt honnan vetted?

dec. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!