Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem veszi be a kettes sebesség...

Nem veszi be a kettes sebességet a váltó, plusz el tolódtak a sebességek kapcsolási helyei, mi okozhatja,mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Adott egy 2001es évjáratú, Audi A3, 1.6 benzin.

Váltóval egész eddig semmi gond nem volt. Most tart 255 ezer km-nél. Parkoltam, hátrameneti fokozatban, majd mikor korigálás miatt tettem volna 1es sebességben, ugyanúgy R-ben maradt. Próbáltam 4-5 alkalommal is,de semmi. Elindultam 2esben,látszólag megoldódott a baj. Azóta, az R-hez nem kell üresben lenyomnom a váltókart mint eddig, hanem be tolom simán az 1-es helyére. Az egyes az eddigi 3astól kicsit balra van,az 5ös egészen kint a szélen. A 4es is jobbra csúszva rakható, de a gond a 2essel van. Azt is szintén az eddigitől kicsit jobbra kell tenni, viszont ezt csak az 1es kihuzatása után engedi. 3asból nem tudok vele viaszaváltani, de még üresből sem. Kivéve, ha előtte is kettesben,vagy egyesben volt. Olajat nem ereszt(még) Mi lehet a pontosabb baj?



jan. 3. 13:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Elszakadt egy motortarto bak es elmozdult az osszecsavarozott motor-valto. Megfeszult emiatt a valtorudazat. Nem komoly, egyszeruen ki kell cserelni a hibas bakot addig, amig a motor csavargatasaval el nem szakitja a tobbit.
jan. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Ááá nem lesz komoly.... Egy motor ki-be kb 0,5 millió
jan. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ahhoz nem kell kivenni a motort, csak felrebillenteni. Szerelonek nem egy nagy mutatvany, max 1 ora bakonkent.
jan. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha van Rudazat az is lehet ott a baj.
jan. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket!

Ellenőriztük a motortartó bakot, rendben van, nem is mozog,nem lötyög a motor. A váltószoknya alá benéztünk, ott sincs semmi furcsa,bár nem is látni ott sokmindent. Valakinek esetleg még valami ötlet?

jan. 3. 18:56
 6/11 anonim ***** válasza:

És most a megszokott forgatókönyv következik.

Bárki bármilyen hibalehetőséget ír, a kérdező azonnal cáfolni fogja, mondván, hogy az nem lehet.

Aztán majd 2-3 nap múlva -a sokadik válasz után- tálal valami mondvacsinált pitiáner hibát, kiröhögve a segíteni akarókat.

Persze addig még pár alkalommal megsértődik, mert hogy "ez az oldal nem azrt van hogy kérdezzünk?"

Unalmas, hogy heti rendszerességgel ez történik autó javításos kérdésekben.

jan. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem sértődök be, ne magadból induljál ki :D

Nyilván majd a szerelő megnézi, de az még idő, gondoltam addig hátha vannak ötletek. Egyébként ha neked nincs, minek írtál ide?

És miért röhögném ki azt, aki ír valami értelmeset. Attól hogy szerintem nem az a hiba, nem nézem se hülyének, és nem röhögöm ki, lehet nálad ez így működik.

Hibát meg miért találnék ki? Nem azért írok ide, hogy nyugtatgassam magamat, csupán érdekel,mi okozhatja ezt, amíg nem mond tutit a szerelő.

Ha nem tudsz érdemben hozzászólni, lapozz tovább, ennyire csak nem unatkozol...

jan. 4. 06:49
 8/11 A kérdező kommentje:
Ja, és igen, megsértődés nélkül is: Ez az oldal azért van, hogy kérdezzünk. Tévednék? Mi az oldal címe? Ha ezt nem sikerült neked értelmezni, gyakorold még a szövegértést :)
jan. 4. 06:53
 9/11 anonim ***** válasza:
Ugye hogy előre leírtam a reakciódat? 🤣
jan. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9: te meg a tipikus másik véglet vagy. Előre megmondod 100%-ra, hogy mi a hiba, majd ha a másik teljesen jogosan kételkedni mer, mivel a tapasztalatai alapján használja az agyát, hülyének van nézve, és aztán értetlenkedsz, hogyha ennyire jól tudja, akkor minek írta ki a kérdést, meg minek kételkedik a válaszokban. Hagyjuk már ezeket a demagóg baromságokat 🙂
jan. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!