Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez az autó végig tudna menni...

Ez az autó végig tudna menni egy csupa sár földúton (amely úton nincsenek nagy szintkülönbségek)?

Figyelt kérdés
[link]

jan. 6. 21:19
 1/9 nemaRendőrség ***** válasza:

Egy A2-es Audival is végigmentünk egy csupa sár földúton (hála a wazenek).

Ha ezzel nem vagy képes az nem az autó hibája

jan. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Van az a csupasár, amin igen, és van, amin nem. És nem mindegy a sofőr sem.

A földútnak az az előnye, hogy a felső, akármilyen sáros, kenődő réteg alatt ott a szilárd rész, ami miatt nem fog elmerülni.

jan. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha akkora nyomvályúk vannak vagy ha besüpped annyira a kerék, hogy leér az alja, akkor nem.
jan. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Puntóval is mentem már sáros szántóföldön, másodikban teljes gázzal, szerencsére kivitt az útra :) 4 kerék hajtással nyilván könnyebb lett volna.
jan. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az összkerékhajtás, meg a kicsit emelt magasság miatt jobb helyzetben van, mint egy normál Golf, vagy hasonló autó.

Igen, sok helyen elmegy, de az autón lévő gumik legalább olyan fontosak. Ugyanis hiába bármilyen meghajtás, ha a guminak nincs tapadása, és nem tudja átvinni a földre az erőt.

De amúgy sárjárásra jó a kocsi. Nekem is volt hasonlóm, csak Octaviában, de ugye a motorok, hajtás ugyanaz, mint ennél. Kipróbáltam egyszer igazi felázott agyagos területen, amire más autóval eszembe nem jutott volna bemenni. Olyanokat tudott gyorsulni meg kanyarodni, hogy hihetetlen.

jan. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Attól függ hány centi mélységben laza a sár!
jan. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Egész jó terepmászó: [link]
jan. 12. 16:11
 8/9 anonim ***** válasza:
És itt hol volt a terep? Itt egy F astra is elmegy. :D
jan. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 nemaRendőrség ***** válasza:

@8

Lel, pont azt akartam írni hogy ilyen emelkedőn felmentem az F Astraval, télen, havas jeges úton.


Nem elsőre, de mikor lendületben hármasban megkapart és megállt, akkor második nekifutásra már komótos egyesben felvitt.


Valószínűleg már nem tudnám megtenni a sok segítő elektronika mellett sem mondjuk egy 2020as golfban, de akkor fiatal voltam, és randira mentem a mostmár feleségemmel.

jan. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!